Martynka. Wielka księga przygód. Zbiór opowiadań

Seria: Martynka - zbiory opowiadań
Wydawnictwo: Papilon
Martynka, opowiadania
Anna

Limitowana edycja, okładka z brokatem.
Książka zawiera 8 opowiadań:
- Martynka i same niespodzianki,
- Martynka i 40 kuchcików,
- Martynka na wsi,
- Martynka w podróży,
- Martynka - kocia mama,
- Martynka i spotkanie z duchami
- Martynka i kucyk,
- Martynka pod żaglami.

źródło opisu: http://www.empik.com/martynka-wielka-ksiega-przygo...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/martynka-wielka-ksiega-przygo...»

Wiki | 2019-05-21
Przeczytana: 01 maja 2008

Jako dziecko bardzo lubiłam książki i opowiadania o Martynce :) Miło wspominam czas spędzony na czytaniu książek o tej małej dziewczynce. Zawsze czytałam od razu po tym jak tylko przyszłam do domu z biblioteki albo od razu w bibliotece. Niezapomniany klimat. Polecam!

bafomet | 2019-04-23

Polecam całą serię, ale uwaga, tylko te opowiadania tłumaczone przez Wandę Chotomską (adnotacja na okładkach).
Nasz kultowa autorka wykonała wspaniałą pracę i w sposób mistrzowski przełużyła ciekawie ilustrowane i napisane opowiadania (głównie dla dziewczynek).
Opowieści są ciekawe, z życia wzięte i pełne sytuacji, na podstawie których można dziecka nauczyć pozytywnych zachowań.

Magdalena_S | 2018-10-04
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 04 października 2018

Świetna jest ta książka! Nie dość, że jest przepięknie wydana, to treść jest równie piękna. Martynka poprzez zabawę uczy się wielu rzeczy i operuje cudownym językiem, na co pewnie duży wpływ miało świetne tłumaczenie. Ja jestem zakochana i na pewno będziemy do niej nie raz wracać.

looq | 2018-05-14
Na półkach: Przeczytane, Dla Laury
Przeczytana: 09 maja 2018

Piekne opowiadania o dziewczynce, jej rodzeństwie i przyjaciołach. Przyjemnie się czyta taką książeczkę w której oprócz ciepłych historii są równie cudowne fotografie. Polecam :)

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

misia55 | 2015-02-18

Rewelacyjne, zupełnie wyjątkowe ilustracje, jednak treść opowiadanych historii nie oddaje tego co dzieje się na obrazkach.
Podczas lektury "Martynki" zawsze musiałam dopowiadać córeczce jeszcze pond to co było zawarte w książce, gdyż czytana historia często nie pokrywała sie z przedstawianymi na obrazkach przygodami.

książek: 1951
Anna | 2013-01-10
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Martynki czytujemy z moją Groszek już od wielu, wielu lat, ponieważ są w nich piękne ilustracje i zabawne opowiadania ciekawie napisane. Ostatnio i Miś słucha tych historyjek, bo są skierowane przecież nie tylko do dziewczynek.
Martynka jest mądrą, wesołą dziewczynką, która ma pieska Pufka i kotka Wąsatka, a także dwóch braci, młodszego Alanka i starszego Jasia.
W tej akurat książeczce mamy osiem opowiadań o przygodach naszej małej bohaterki, tytułowej Martynki. Pierwsze dotyczy wizyty w domu dziewczynki rodziny z malutką Helenką, ma przyjechać ciocia, wujek i ich córeczka. Martynka postanawia zrobić jakiś prezent, by dwulatka miała niespodziankę. I oczywiście udaje jej się to doskonale, bo mała jest zachwycona pięknym bujanym fotelem z konikami, nawet mówi do Martynki w swoim własnym, dziecięcym języku słowo: "Bam!", które zapewne znaczy "dziękuję". Ja także często próbuję zrozumieć moją dwuletnią Laleńkę, niestety nie zawsze rozumiem jej mowę. Może powinnam pójść do Martynki na...