Kod Hitlera, cz. 2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajna historia ludzkości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo WIS-2
978-83-88259-68-5
Hitler
historyczna
jarr74

Nowe wydanie drugiej część powieści sensacyjnej Igora Witkowskiego. Autor odwołuje się w niej do dramatycznych i wciąż praktycznie nieznanych epizodów II Wojny Światowej: "ewakuacji strategicznych" realizowanych przez Trzecią Rzeszę w 1945 roku oraz wywożenia bogactw zrabowanych w całej podbitej Europie. Tymczasem szlak wiedzie do nazistowskich enklaw zorganizowanych w niedostępnych częściach Andów.
Książka stanowi drugą część serii "Tajna historia ludzkości"

źródło opisu: http://odk.pl/kod-hitlera-cz-2,19119.html

źródło okładki: http://odk.pl/kod-hitlera-cz-2,19119.html

eremi | 2013-02-02
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Igor Witkowski właśnie wydał swoją nową, dwutomową powieść pt: „Kod Hitlera” opartą na faktach, która ujawnia tajną historię ludzkości.
Książka napisana jest w sposób fascynujący. Od pierwszych linijek tekst wciąga czytelnika w starożytne zakamarki historii oraz świat nieprawdopodobnych odkryć geograficznych i archeologicznych. Tajne misje i wyprawy nazistowskich naukowców prowadzą w pierwszym tomie najdzikszymi szlakami Azji, a w drugim - Ameryki Południowej.
Jeśli interesujesz się dziwnymi wykopaliskami i eksperymentami naukowymi inspirowanymi odkryciami sprzed kilku tysięcy lat, to z pewnością ta powieść jest przeznaczona właśnie dla ciebie.
Książka ta jest typową powieścią przygodową opartą jednak w większości na rzeczywistych wydarzeniach i mrocznych epizodach powiązanych z Trzecią Rzeszą.
Główna postać doktora Josepha Brandta została wymyślona i jest połączeniem cech kilku badaczy, którzy naprawdę organizowali opisane przedsięwzięcia.
W dużej mierze...

jarr74 | 2013-01-10
Przeczytana: styczeń 2013

Kolejna odsłona losów Dr. Josepha Bradyego specjalisty od języków starożytnych i członka sygnowanej przez SS wyprawy do dalekiego Tybetu. Tajnej misji której celem jest odnalezieniem śladów obcej cywilizacji, dawnych ksiąg zawierających opisy napędów latających (kosmicznych ) statków, oraz dowodów na istnienie tajemniczej prastarej aryjskiej rasy. Mamy rok 1945, III Rzesza nieubłaganie wali się w gruzu, nadchodzą ostatnie dni nazistowskiego systemu i jego przywódców w tym Adolfa Hitlera. Pierścień wokół Berlina zastaje już zamknięty i całkowity upadek hitlerowskiego państwa jest już tylko kwestią czasu. Nie wszyscy jednak chcą pogodzić się z ta myślą. Z kontrolowanej jeszcze przez niemieckie siły zbrojne Norwegii w wielkiej tajemnicy, pod osłona nocy wypływają okręty podwodne wywożące tajemnicze ładunki oraz ludzi. Ich celem jest Ameryka Południowa gdzie prominentni przedstawiciele niemieckich władz ( min Martin Borman) przeczuwając zbliżająca się militarną klęskę od dłuższego...

pawi84 | 2015-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2015