Battle Royale 6

Tłumaczenie: Magdalena Malinowska
Cykl: Battle Royale (tom 6)
Wydawnictwo: Waneko
Battle Royale
komiksy

Na scenę wkracza dobroduszny, choć śmiertelnie niebezpieczny w walce Hiroki Sugimura. Gdyby pełen energii Nanahara, pomysłowy Mimura i Hiroki spotkali się i połączyli siły... czy byliby w stanie ocalić resztę klasy?

źródło opisu: Waneko, 2013

źródło okładki: http://waneko.pl

Villiana | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Fajna część ale szału nie było. Wszystko w dość wolnym tempie posuwa się do przodu, ale tutaj było wręcz momentami tempo ślimacze.

Pozostało dwudziestu uczniów, na samym wstępie Hiroki odnajduje Nanaharę i jego skromną ekipę, czy będzie skory przyłączyć się do nich? Dla mnie początek zawiał nudą, ale później było zdecydowanie lepiej. Nie mogę zarzucić, że historia cały czas trzyma w napięciu i biorąc pod uwagę fakt, że poprzednie tomy potrafiły być wręcz rzeźnickie, nie potrafimy tutaj przewidzieć, czy któryś z naszych głównych bohaterów jednak nie polegnie, bo zdarzyć się może wszystko.

Nanahara wreszcie pokazał na co go stać, chociaż też nie do końca mu to wyszło, ale rozwiązanie tej całej jego akcji doprowadziło do całkiem ciekawej konfrontacji, na rozwiązanie której będę czekać.

Wątków z Mimurą zdecydowanie za mało, zaczynam wątpić, czy w ciągu najbliższych części ich pomysł rozwinie się w coś bardziej sensownego, chociażby porażkę, której nie ukrywam, że spodziewam się...

Oshiroi | 2013-03-10
Na półkach: Waneko

Genialne portrety psychologiczne nastolatków w ekstremalnej sytuacji. Seria jest niesamowita. Zawiera dużo krwawych, brutalnych scen i po pierwszym tomie nie wiedziałam, czy będę w stanie czytać dalej, jednak nie nie potrafiłabym porzucić jej i nie dowiedzieć się o dalszych losach bohaterów.

Magdalena Grucela | 2017-07-11
Przeczytana: 2017 rok