Mechanika kwantowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Principles of Quantum Mechanics
978-83-01-14701-3
cheops

Nowoczesny podręcznik mechaniki kwantowej zgodny ze standardami nauczania obowiązującymi na polskich uczelniach. Konstrukcja książki jest następująca: ■ na początku autor omawia zagadnienia niezbędne do właściwego zrozumienia postulatów mechaniki kwantowej, czyli podaje wstęp matematyczny oraz przegląd zagadnień mechaniki klasycznej; ■ po tym etapie następuje przejście do tematów mechaniki...

Konstrukcja książki jest następująca:
■ po tym etapie następuje przejście do tematów mechaniki kwantowej - w kolejnych rozdziałach opisuje jej podstawowe zagadnienia:
cząstkę swobodną;
spin;
rozpraszanie cząstek;
metody przybliżone;
zagadnienia relatywistyczne.

Układ materiału zaprezentowany w podręczniku umożliwia niezależne korzystanie z części rozdziałów, dzięki czemu wykładowca może dobrać materiał stosownie do poziomu swoich studentów i ram czasowych wykładu. Dużą zaletą książki jest przejrzysty sposób prezentacji oraz liczne zadania do rozwiązania, dzięki którym studenci mogą utrwalić i pogłębić wiadomości.

Pozycja przeznaczona jest dla studentów fizyki, astronomii, inżynierii środowiska, elektroniki i telekomunikacji, chemii oraz wykładowców i pracowników naukowych.

Sponsor książki: www.uksw.edu.pl

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/