Mechanika kwantowa

Tłumaczenie: Mirosław Łukaszewski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Principles of Quantum Mechanics
cheops

Nowoczesny podręcznik mechaniki kwantowej zgodny ze standardami nauczania obowiązującymi na polskich uczelniach. Konstrukcja książki jest następująca: - na początku autor omawia zagadnienia niezbędne do właściwego zrozumienia postulatów mechaniki kwantowej, czyli podaje wstęp matematyczny oraz przegląd zagadnień mechaniki klasycznej - po tym etapie następuje przejście do tematów mechaniki...

Konstrukcja książki jest następująca:
- po tym etapie następuje przejście do tematów mechaniki kwantowej - w kolejnych rozdziałach opisuje jej podstawowe zagadnienia: cząstkę swobodną, oscylator harmoniczny, całki po trajektoriach, relacje nieoznaczoności, układy wielu cząstek, symetrie, atom wodoru, spin, rozpraszanie cząstek, metody przybliżone, zagadnienia relatywistyczne

Układ materiału zaprezentowany w podręczniku umożliwia niezależne korzystanie z części rozdziałów, dzięki czemu wykładowca może dobrać materiał stosownie do poziomu swoich studentów i ram czasowych wykładu. Dużą zaletą książki jest przejrzysty sposób prezentacji oraz liczne zadania do rozwiązania, dzięki którym studenci mogą utrwalić i pogłębić wiadomości.
Pozycja przeznaczona jest dla studentów fizyki, astronomii, inżynierii środowiska, elektroniki i telekomunikacji, chemii oraz wykładowców i pracowników naukowych.

źródło opisu: https://ksiegarnia.pwn.pl/Mechanika-kwantowa,68441689,p.html

źródło okładki: https://emp-scs-uat.img-osdw.pl/img-p/1/kipwn/d576...»

Darczu | 2018-07-20

Ta książka zmieniła moje życie ;)