Okładka książki Wspomnienia niebieskiego mundurka

dla młodzieży, historyczna
typ
papier
Alicja
5,16 (342 ocen i 21 opinii)

Opis książki

Główny bohater - Witold Sprężycki jest uczniem szkoły w Pułtusku. Wraz ze swoimi kolegami: Dembowskim, Hefajstosem, Konopką, Zabacułem, Kuchrzewskim i innymi przeżywają szkolne wzloty i upadki. Chłopcy mają różne zainteresowania i zdolności - jeden pięknie kaligrafuje, inny wykonuje doskonałe rysunki, ostrzy pióra czy wykonuje niebezpieczne skoki do wody. Dzięki tej książce poznajemy życie młodych chłopców z drugiej połowy XIX wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Greg, 2012

Opinie czytelników
Weriana | 2013-05-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 29 maja 2013

Tą książkę dał mi tata . Zmieniła moje życie....

kamolis | 2013-12-08

Jedyna lektura ,która mi się nie podobała.

Dorota | 2014-04-02

To najgorsza książka, do której przeczytania mnie zmuszono. Podałam się jakieś 30 stron przed końcem i kompletnie niczego z niej nie zapamiętałam.

Dark_Angel | 2013-09-17
Przeczytana: 2008 rok

Jeden rozdział utkwił mi w pamięci. Do tej pory go pamiętam i wspominam! Ale książka jest napisana trudnym językiem. Źle się czyta.

Izabela | 2011-08-11
Przeczytana: 2011 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka według mnie nie była ciekawa lecz doceniam autora za to, że wymyślił ją bo są pewnie osoby, które będą lubiły ją

Kasia | 2011-08-31
Przeczytana: 2010 rok

czasami troche nudna - dla dzieci, ale niektóre rozdziały sa rewelacyjne

Javy | 2014-07-24
Na półkach: Przygodowe, Przeczytane

Książka bardzo dobra, lecz chwilami nudna.

Avril13131 | 2013-04-02
Przeczytana: 07 listopada 2011

Książka była strasznie nudna i nieciekawa.

Nikola23 | 2013-04-11

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku