Okładka książki Wspomnienia niebieskiego mundurka

dla młodzieży, historyczna
typ
papier
Alicja
5,17 (346 ocen i 23 opinie)

Opis książki

Główny bohater - Witold Sprężycki jest uczniem szkoły w Pułtusku. Wraz ze swoimi kolegami: Dembowskim, Hefajstosem, Konopką, Zabacułem, Kuchrzewskim i innymi przeżywają szkolne wzloty i upadki. Chłopcy mają różne zainteresowania i zdolności - jeden pięknie kaligrafuje, inny wykonuje doskonałe rysunki, ostrzy pióra czy wykonuje niebezpieczne skoki do wody. Dzięki tej książce poznajemy życie młodych chłopców z drugiej połowy XIX wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Greg, 2012

Opinie czytelników
majkey | 2014-10-22
Na półkach: 2014, Wysłuchane, Przeczytane
Przeczytana: 22 października 2014

Bardzo sympatyczna książka. Trochę jak Tomek Sawyer albo Mikołajek. Polecam miłośnikom tych książek.

Trikster | 2013-01-16

Zawsze mnie nieco nużyła, chociaż kilka rozdziałów było ciekawych.

Weriana | 2013-05-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 29 maja 2013

Tą książkę dał mi tata . Zmieniła moje życie....

kamolis | 2013-12-08

Jedyna lektura ,która mi się nie podobała.

Dorota | 2014-04-02

To najgorsza książka, do której przeczytania mnie zmuszono. Podałam się jakieś 30 stron przed końcem i kompletnie niczego z niej nie zapamiętałam.

Dark_Angel | 2013-09-17
Przeczytana: 2008 rok

Jeden rozdział utkwił mi w pamięci. Do tej pory go pamiętam i wspominam! Ale książka jest napisana trudnym językiem. Źle się czyta.

Izabela | 2011-08-11
Przeczytana: 2011 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka według mnie nie była ciekawa lecz doceniam autora za to, że wymyślił ją bo są pewnie osoby, które będą lubiły ją

Kasia | 2011-08-31
Przeczytana: 2010 rok

czasami troche nudna - dla dzieci, ale niektóre rozdziały sa rewelacyjne

Javy | 2014-07-24
Na półkach: Przygodowe, Przeczytane

Książka bardzo dobra, lecz chwilami nudna.

Avril13131 | 2013-04-02
Przeczytana: 07 listopada 2011

Książka była strasznie nudna i nieciekawa.

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica