New Avengers: Wojna domowa

Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Cykl: New Avengers (tom 5)
Wydawnictwo: Mucha Comics
6 (15 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
New Avengers: Civil War
9788361319344
komiksy

Gdy pośród herosów wybucha wojna domowa Avengers zostają zmuszeni do tego, by walczyć o własne przekonania. - Kapitan Ameryka musi uciekać przed przedstawicielami prawa! - Luke Cage i Jessica Jones muszą podjąć decyzję, która zaważy na ich życiu! - Spider-Woman znajduje się w pułapce bez wyjścia! - Sentry - najpotężniejszy buperbohater na świecie - zostaje zaatakowany na Księżycu! Jak poradzi...

- Kapitan Ameryka musi uciekać przed przedstawicielami prawa!
- Luke Cage i Jessica Jones muszą podjąć decyzję, która zaważy na ich życiu!
- Spider-Woman znajduje się w pułapce bez wyjścia!
- Sentry - najpotężniejszy buperbohater na świecie - zostaje zaatakowany na Księżycu! Jak poradzi sobie w walce z nacją będącą w stanie wojny ze wszystkimi ludźmi?
- Iron Man musi stawić czoła własnym przyjaciołom - trafia jednak na znacznie większe zagrożenie ze strony kogoś, kogo się nie spodziewał!

Sześciu niezwykle uzdolnionych rysowników stworzyło sześć niezależnych opowieści uzupełniających główne wątki z albumu Wojna domowa o szczegóły dotyczące członków Avengers.

W rolach głównych: Kapitan Ameryka, Luke Cage, Spider-Woman, Sentry i Iron Man!

Gościnnie: Falcon, Jessica Jones, Kolektyw oraz Inhumans.

New Avengers: Wojna domowa zawiera materiał opublikowany pierwotnie w New Avengers #21-#25 oraz Civil War: The Initiative.

źródło opisu: Mucha, 2012

źródło okładki: http://www.muchacomics.com

Chudi_X | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

Niestety, bez znajomości "Wojny Domowej", która na całe szczęście również została wydana w Polsce, fabuła tomiku nie powala. Mankamentem jest również strona graficzna. Informacje na okładce zwyczajnie kłamią, nie dajcie się im zwieść! Inaczej będziecie rozczarowani kwadratowymi czaszkami Kapitana Ameryki i Falcona, którzy najwidoczniej robili jakieś zakazane rzeczy ze SpongeBobem (na całe szczęście tylko w pierwszym rozdziale, później jest lepiej). Zdecydowanie jedynie dla osób, które zapoznały się z głównym eventem.

Katrin | 2013-09-01

Trwa wojna domowa między zwolennikami rejestracji superbohaterów a jej przeciwnikami. Dobry komiks, ale miałam nadzieję na jeszcze coś lepszego.

Aizen | 2017-07-10
Tomasz Piekarski | 2017-06-02