Kaczogród 4: Don Rosa

Wydawnictwo: Egmont Polska
Hall of Fame 1: Don Rosa - book 1
komiksy
kendo777

Czwarty tom ekskluzywnej serii o Kaczorze Donaldzie, Myszce Miki, Sknerusie i Siostrzeńcach tworzonej przez najsłynniejszych rysowników Disneya. Tym razem możecie podziwiać komiksy doskonałego Dona Rosa. Tom zawiera pierwsze komiksy Dona Rosy, w tym znakomite długie historie: "Syn słońca", "Płynna gotówka" i "Ostatnia podróż do Dawson".

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/kaczogrod/4

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/7911-kaczogrod-4-don-rosa

Kacper | 2014-12-30
Przeczytana: 03 lutego 2007

Swoją fascynację komiksem i rysunkiem zacząłem właśnie od Kaczora Donalda. Najpierw były tygodniki, potem popularne "Giganty". W końcu zainteresowałem się tematem bardziej na poważnie. Zacząłem czytać o najpopularniejszych rysownikach, historii serii, poznałem dobrze całe "uniwersum". Wiem, że brzmi to może nieco zabawnie, ale "Donald" to nie tylko 4 postacie na krzyż. W dużej mierze dzięki legendarnemu Carlowi Barksowi i właśnie Donowi Rosie. Ten drugi wprowadził komiksy o Donaldzie i Sknerusie na zupełnie inny poziom. To już nie były krótkie, oparte wyłącznie na przewidywalnych gagach historyjki. Kto czytał "Życie i Czasy Sknerusa McKwacza" wie co mam na myśli. Rosa ma przy tym niezwykle charakterystyczną kreskę, łatwo go rozpoznać. Dla wszystkich, którzy interesują się tematem, seria "Kaczogród" jest idealna. Mi taka fascynacja Kaczorami oczywiście dawno przeszła, Giganty sprzedałem, przestałem kupować nowe, ale "Kaczogrody" zostawiłem. To nie jest seria dla 6-letnich dzieci,...

finnian95 | 2013-04-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Biografia + wybór komiksów jednego z najlepszych rysowników na świecie!