Okładka książki Cudowny krzyż św. Franciszka

papier
Averil
6 (1 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Oto historia niezwykłej ikony krzyża Pańskiego, która przemówiła i całkowicie odmieniła życie jednego z największych świętych – św. Franciszka. To właśnie w niewielkim kościółku pod wezwaniem św. Damiana w Asyżu słynny Biedaczyna usłyszał głos Pana, który powierzył mu misję odbudowania przeżywającego w owym czasie poważny kryzys Kościoła. Cudowny wizerunek Ukrzyżowanego stał się więc potężnym narzędziem nawrócenia człowieka, który miał na zawsze odmienić oblicze świata i natchnąć go nową wiarą, nadzieją i miłością.
Był to jedynie początek drogi św. Franciszka, a także cudów i łask, których wielu dostąpiło za pośrednictwem pięknej i niezwykłej ikony znanej jako krzyż z kościoła San Damiano. Książka, którą oddajemy do rąk czytelników, opowiada ze szczegółami historię spotkania św. Franciszka z Bogiem, opisuje i objaśnia symbolikę cudownego wizerunku, jak również przybliża późniejsze wydarzenia z nim związane. Cennym uzupełnieniem publikacji jest pokaźny zbiór modlitw i pieśni.

źródło opisu: http://rafael.pl/ksiazki/cudowny-krzyz-sw--franciszka-12-8036

Polecamy

Opinie czytelników
Szymon | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Pewnego styczniowego dnia 1206 roku Franciszek mijał maleńki, zniszczony kościół św. Damiana, leżący w pobliżu Asyżu. Zapragnął wejść do środka i pomodlić się. Właśnie tego dnia, w tym kościele, św. Franciszek usłyszał słowa Pana, który polecił mu odbudować Kościół Boży. Od tamtej chwili jego życie totalnie się zmieniło. Zaczął od naprawienia tego zniszczonego kościółka, a skończył naprawiając cały Kościół. Biedaczyna z Asyżu był także pierwszym w historii stygmatykiem. Cudowne znaki męki Pańskiej otrzymał na górze Alwernia w 1224 roku. Święty dokonywał wielu cudów zarówno podczas swojego życia, jak również po śmierci.

Ponadto książka ta opisuje i objaśnia symbolikę cudownego krzyża z San Damiano. Dodatkowym plusem są modlitwy i uwielbienia św. Franciszka umieszczone na końcu. Polecam.

"Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, zrozumienie i poznanie, abym wypełniał Twoje święte i prawdz...

Wilczasta | 2013-01-20

Załóż konto za darmo!