Cudowny krzyż św. Franciszka

978-83-7569-159-7
religia
religia
Averil

Oto historia niezwykłej ikony krzyża Pańskiego, która przemówiła i całkowicie odmieniła życie jednego z największych świętych – św. Franciszka. To właśnie w niewielkim kościółku pod wezwaniem św. Damiana w Asyżu słynny Biedaczyna usłyszał głos Pana, który powierzył mu misję odbudowania przeżywającego w owym czasie poważny kryzys Kościoła. Cudowny wizerunek Ukrzyżowanego stał się więc potężnym narzędziem nawrócenia człowieka, który miał na zawsze odmienić oblicze świata i natchnąć go nową wiarą, nadzieją i miłością.
Był to jedynie początek drogi św. Franciszka, a także cudów i łask, których wielu dostąpiło za pośrednictwem pięknej i niezwykłej ikony znanej jako krzyż z kościoła San Damiano. Książka, którą oddajemy do rąk czytelników, opowiada ze szczegółami historię spotkania św. Franciszka z Bogiem, opisuje i objaśnia symbolikę cudownego wizerunku, jak również przybliża późniejsze wydarzenia z nim związane. Cennym uzupełnieniem publikacji jest pokaźny zbiór modlitw i pieśni.

źródło opisu: http://rafael.pl/ksiazki/cudowny-krzyz-sw--franciszka-12-8036

• Fangirl
  • Szturmując niebo
  • Inna dusza
  • Ekspozycja
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Nie tacy oni straszni
  • Pół świata
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Collide

8 (37 ocen i opinii)
Ekspozycja
Remigiusz Mróz

8,4 (5 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Nie tacy oni straszni
Federica Bosco

7,5 (2 ocen i opinii)
Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (6 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Collide
Gail McHugh

7,51 (370 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Złączeni
Carol Cassella

6 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Szymon | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Pewnego styczniowego dnia 1206 roku Franciszek mijał maleńki, zniszczony kościół św. Damiana, leżący w pobliżu Asyżu. Zapragnął wejść do środka i pomodlić się. Właśnie tego dnia, w tym kościele, św. Franciszek usłyszał słowa Pana, który polecił mu odbudować Kościół Boży. Od tamtej chwili jego życie totalnie się zmieniło. Zaczął od naprawienia tego zniszczonego kościółka, a skończył naprawiając cały Kościół. Biedaczyna z Asyżu był także pierwszym w historii stygmatykiem. Cudowne znaki męki Pańskiej otrzymał na górze Alwernia w 1224 roku. Święty dokonywał wielu cudów zarówno podczas swojego życia, jak również po śmierci.

Ponadto książka ta opisuje i objaśnia symbolikę cudownego krzyża z San Damiano. Dodatkowym plusem są modlitwy i uwielbienia św. Franciszka umieszczone na końcu. Polecam.

"Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, zrozumienie i poznanie, abym wypełniał Twoje święte i...

Wilczasta | 2013-01-20