Cudowny krzyż św. Franciszka

978-83-7569-159-7
religia
religia
Averil

Oto historia niezwykłej ikony krzyża Pańskiego, która przemówiła i całkowicie odmieniła życie jednego z największych świętych – św. Franciszka. To właśnie w niewielkim kościółku pod wezwaniem św. Damiana w Asyżu słynny Biedaczyna usłyszał głos Pana, który powierzył mu misję odbudowania przeżywającego w owym czasie poważny kryzys Kościoła. Cudowny wizerunek Ukrzyżowanego stał się więc potężnym narzędziem nawrócenia człowieka, który miał na zawsze odmienić oblicze świata i natchnąć go nową wiarą, nadzieją i miłością.
Był to jedynie początek drogi św. Franciszka, a także cudów i łask, których wielu dostąpiło za pośrednictwem pięknej i niezwykłej ikony znanej jako krzyż z kościoła San Damiano. Książka, którą oddajemy do rąk czytelników, opowiada ze szczegółami historię spotkania św. Franciszka z Bogiem, opisuje i objaśnia symbolikę cudownego wizerunku, jak również przybliża późniejsze wydarzenia z nim związane. Cennym uzupełnieniem publikacji jest pokaźny zbiór modlitw i pieśni.

źródło opisu: http://rafael.pl/ksiazki/cudowny-krzyz-sw--franciszka-12-8036

• Czarne liście
  • Twoim śladem
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Raz na zawsze
  • Koniec warty
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Piękny sekret
  • Droga do domu
  • Wstyd
Tajemniczy brat
Virginia Cleo Andrews

6,67 (9 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,95 (38 ocen i opinii)
Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,46 (529 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Raz na zawsze
Andreas Pflüger

7 (22 ocen i opinii)
Koniec warty
Stephen King

7,06 (437 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

Wstyd
Helen FitzGerald

5,1 (20 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Pewnego styczniowego dnia 1206 roku Franciszek mijał maleńki, zniszczony kościół św. Damiana, leżący w pobliżu Asyżu. Zapragnął wejść do środka i pomodlić się. Właśnie tego dnia, w tym kościele, św. Franciszek usłyszał słowa Pana, który polecił mu odbudować Kościół Boży. Od tamtej chwili jego życie totalnie się zmieniło. Zaczął od naprawienia tego zniszczonego kościółka, a skończył naprawiając cały Kościół. Biedaczyna z Asyżu był także pierwszym w historii stygmatykiem. Cudowne znaki męki Pańskiej otrzymał na górze Alwernia w 1224 roku. Święty dokonywał wielu cudów zarówno podczas swojego życia, jak również po śmierci.

Ponadto książka ta opisuje i objaśnia symbolikę cudownego krzyża z San Damiano. Dodatkowym plusem są modlitwy i uwielbienia św. Franciszka umieszczone na końcu. Polecam.

"Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, zrozumienie i poznanie, abym wypełniał Twoje święte i...