Rzuć palenie

Seria: Dla Bystrzaków
Wydawnictwo: Helion
Quitting smoking for dummies
poradniki

Filmy sprzed kilku dekad pełne są papierosowego dymu. Groucho Marx miał cygaro niemal przyklejone do warg, Humphrey Bogart nieustannie ćmił papierosa, drugiego przypalając okazjonalnie Lauren Bacall. Paliła Janda, Moore i Pacino. Potem jednak okazało się, że palenie powoduje raka płuc, problemy z sercem i impotencję. A przecież setki lat temu wykorzystywano tytoń w celach leczniczych. Moda na niepalenie przeobraziła się w międzynarodową kampanię na rzecz ochrony zdrowia. Tylko dlaczego tak trudno zerwać z tym diabelnym nałogiem?

Rzucanie palenia jest trudnym zadaniem, jednak to nie jest misja niemożliwa. Z naszym podręcznikiem to pozornie przykre doświadczenie może stać się fascynującą przygodą. Zaczniemy od rozpracowania przeciwnika od strony technicznej. Następnie podejdziemy go psychologicznie. Zaatakujemy znienacka znajomością klasycznych i alternatywnych metod walki.

Wreszcie pogrążymy go ostatecznie, udowadniając swoją silną wolę i zdolność przejęcia kontroli nad głodem nikotynowym. Bez względu na to, czy to Twoja pierwsza próba, czy kolejna, masz wreszcie szansę, by operacja "papieros" zakończyła się sukcesem.

* Poznaj historię nałogu -- żucie tytoniu, wdychanie tabaki, palenie fajki.
* Sprawdź, czym są nikotynowe terapie zastępcze.
* Przygotuj się psychicznie i fizycznie do zerwania z nałogiem.
* Naucz się radzić sobie ze zmianami nastrojów.
* Odkryj dziesięć najzdrowszych substytutów palenia.

Ajvimar | 2016-07-10
Na półkach: Teraz czytam