szalony, naukowiec
angielski

Duplikat. To samo wydanie znjduje się tutaj:

źródło okładki: http://www.penguin.com/

Marek Nowowiejski | 2014-08-06

Arcydzieła owszem. Ale jaka zasługa wydawcy, że powtórzył po raz kolejny to, co i tak mnóstwo ludzi już wcześniej czytało? OK, po prostu wznowienie. Nie OK, bo wyszło w ramach Galaktyki Gutenberga w abonamencie. Najpierw kupujący się zobowiązuje do wykupowania wszystkich tytułów serii (z masą powtórek!!!), a potem wydawca do serii na siłę wkłada takie wznowienia jak to, a równocześnie sprzedaje ten tytuł poza abonamentem. To po prostu praktyka naganna.
Stary przekład "Wehikułu czasu" został poprawiony i uzupełniony przez J. K. Palczewskiego (od początku to był znakomity przekład), natomiast stary przekład "Niewidzialnego człowieka" jest słaby i poprawiony w sposób niewystarczający przez redaktora z Czytelnika (1956). Ta powieść zasługuje na nowe, solidne, nowoczesne tłumaczenie. Przekład "Wyspy doktora Moreau" (Ewa Krasińska) jest znakomity.

Efemeryda | 2017-10-20

Czy rzeczywiście możemy się całkowicie wyzwolić z okowów wychowania i reguł społecznych jeżeli pozwolić nam żyć poza regułami? Co trzyma to zwierzę w nas na uwięzi? Otoczenie czy też otoczka cywilizacji/ wychowania, która gdy się rozpadnie zostawia.. no właśnie co?... zwykłego drapieżnika kierującego się instynktami?
Przejmująca. Można też potraktować płytko jako rozrywkę, podobnie jak Wojnę Światów.

pistolero10 | 2018-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2018