Niewolnik swojego zawodu

0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Niewolnik swojego zawodu
978-83-6354-827-8
marcin100

Do dystrybucji trafiła właśnie książka pod tytułem „Niewolnik swojego zawodu”. Jest to książka o charakterze powieści biograficznej, której główną postacią jest sportowiec i piłkarz o nazwisku Jan Wieczorek. Książka „Niewolnik swojego zawodu” jest fikcją literacką ale napisaną z perspektywy głównej postaci tak jakby to by była jego prawdziwa biografia. Wydaje się bardzo interesujące prześledzenie losów piłkarza od jego dzieciństwa aż po zupełną dorosłość. Prześledzenie kariery zawodowej, jaka mogłaby mieć miejsce w sporcie i konkretnie w piłce nożnej. Cała historia zaczyna się od dzieciństwa głównego bohatera. W wieku przedszkolnym nasz bohater poznaje po raz pierwszy to co jest piłka nożna i dalej przez całe życie podąża już tą drogą. W szkole podstawowej zdobywa pierwsze wyróżnienie za grę w drużynie szkolnej i z tego powodu trafia do szkoły sportowej. W szkole sportowej rozwija swoje zdolności i buduje kondycję sportową a w wieku 17 lat otrzymuje propozycję gry w drużynie. Jego dziecięce marzenie staje się faktem. Jan Wieczorek staje na murawie obok zawodników starszych, których do niedawna tylko podziwiał z trybun stadionu. Drużyna katowickiego klubu zaczyna w tym czasie odnosić znaczące sukcesy w II lidze, również za sprawą gry naszego bohatera. Za jakiś czas drużyna z Katowic trafia do I ligi i gra bardzo dobrze utrzymując się w tabeli. Kariera sportowa głównej postaci książki rozwija się pomyślnie. Jak dalej potoczą się losy Jana Wieczorka dowiedzieć się możemy z książki i polecam ją wszystkim, zwłaszcza zaś wszystkim pasjonatom futbolu.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/niewolnik-swojego-zawodu_p31

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/niewolnik-swojego-zawodu_p31

koczowniczka | 2013-07-19
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 12 lipca 2013

Książka pt. "Niewolnik swojego zawodu" zainteresuje przede wszystkim miłośników sportu oraz kandydatów na piłkarzy. Jej bohaterem jest Jan Wieczorek, mieszkaniec Katowic, który od dziecka pasjonował się piłką nożną. Jako malec chciał pomalować ukochanego psa w żółto-zielono-czarne pasy, czyli w barwy klubowe drużyny piłkarskiej. Jako starszy chłopak uczył się strzelać gole, a jako dorosły mężczyzna brał udział w mistrzostwach świata.

Książka przedstawia zarówno dobre, jak i złe strony życia piłkarza. Piłkarz dużo zarabia, ma wiele wielbicielek, otrzymuje prezenty od sponsorów. Ale zdarza się też, że zostaje potraktowany jak rzecz, jak niewolnik i sprzedany do innej drużyny. Z konieczności opuszcza dom rodzinny oraz przyjaciół i przeprowadza się do innego miasta lub nawet za granicę. Nieraz musi grać przeciwko drużynie, której kibicował od małego i z którą łączą go więzy uczuciowe.

Narrator koncentruje się na opisach wydarzeń związanych z karierą piłkarską. O swoim życiu prywatnym...

Adam | 2017-02-13
Piwcok | 2014-04-15