Niezwykły kwiat

978-83-7720-100-8
Maryja, Bóg
religia
IwonaB

Niezwykła powieść opisująca historię życie Maryi: Jej dzieciństwo i atmosferę rodzinnego domu, dorastanie do macierzyństwa oraz do wymagań i zadań, które przed Nią stanęły – by być Matką Boga. Na czym polega niezwykłość normalnej dziewczyny z Nazaretu, która na wieść o tym, że będzie Matką Chrystusa mówi TAK. Nie prosi Anioła, by poszedł cztery domy dalej, bo tam jest kobieta, która lepiej...

Na czym polega niezwykłość normalnej dziewczyny z Nazaretu, która na wieść o tym, że będzie Matką Chrystusa mówi TAK. Nie prosi Anioła, by poszedł cztery domy dalej, bo tam jest kobieta, która lepiej nadaje się do tej roli; nie sprawia wrażenia, że rozumie to, jak może urodzić dziecko bez mężczyzny. Nie mówi, że może ma zbyt małą świadomość teologiczną i w ogóle że to nie najlepszy pomysł. Mówi pokornie TAK, a potem jest z Synem i idzie wraz Nim na wzgórze „Trupich Czaszek”. Jej niezwykła postawa jest myślą przewodnią i puentą powieści, którą czyta się jednym tchem; która wciąga bez względu na wiek oraz wykształcenie, bo mało jest dziś takich powieści.

źródło opisu: http://www.wydawnictwopetrus.pl/niezwykly-kwiat,148,790,produkt.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwopetrus.pl/niezwykly-kwiat,148,790,produkt.html

Gooolden Books | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016