Okładka książki Ekonomia miłości. Szczęście w związku a zmywanie naczyń

Ekonomia miłości. Szczęście w związku a zmywanie naczyń

Autor:
miłość
poradniki
typ
papier
6,65 (20 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Masz dosyć piętrzącej się w koszu brudnej bielizny i zabawek porozrzucanych po całym domu? Drażni cię odpowiedzialność za zachowanie waszych dzieci? Stres związany z pracą sprawia, że obrywa się wszystkim wokół, a szczególnie najbliższym? A seks? Pamiętasz jeszcze w ogóle, co oznacza to słowo? Na podstawie własnego życia uczuciowego, wysłuchawszy par, które borykały się z rozmaitymi problemami, op...

Drażni cię odpowiedzialność za zachowanie waszych dzieci? Stres związany z pracą sprawia, że obrywa się wszystkim wokół, a szczególnie najbliższym? A seks? Pamiętasz jeszcze w ogóle, co oznacza to słowo? Na podstawie własnego życia uczuciowego, wysłuchawszy par, które borykały się z rozmaitymi problemami, opierając się na badaniach dotyczących amerykańskiej gospodarki i rządzących nią praw oraz odwołując się do opinii kilku światowej sławy ekonomistów - dwie dziennikarki stworzyły oryginalny poradnik. Ze swadą i dużym poczuciem humoru dzielą się spostrzeżeniami na temat sposobów rozwiązywania małżeńskich nieporozumień. Wystarczy przeprowadzić analizę kosztów. Albo odwołać się do teorii gier. I wziąć pod uwagę możliwą asymetrię informacji. Paula Szuchman i Jenny Anderson piszą o tym, że każde małżeństwo posiada własną strefę ekonomiczną z ograniczonymi zasobami, przeżywającą boomy i kryzysy, a sukces albo krach na małżeńskiej giełdzie zależne są od czynników, o których istnieniu wiele par nie miało pojęcia. Aż do dziś.

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1456&v=_tw

Polecamy

Opinie czytelników
Monka | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Hmmm może i jet to pożyteczna i przenikliwa książka o małżeństwie, ale niestety nie jestem nią zachwycona... Lubię poradniki, które napisane są z przymrużeniem oka... są dowcipne i zabawne... ten niestety taki nie jest...

Marta | 2014-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałam tę książkę w trakcie 7h spędzonych w pociągu, nie wiem czy to długo czy krótko, ale była na tyle wciągająca, że prawie przegapiłam stację, na której powinnam wysiąść.
Ekonomia nie jest mi obca, dylemat więźnia, teoria gier, monopson czy przewaga komparatywna nie raz spotkałam się z tymi zagadnieniami w trakcie studiów. Nie sądziłam jednak, że tak łatwo można je wykorzystać w związkach!

Gdy się czyta książkę wszystko jest oczywiste. Niejednokrotnie zdarzyło mi się kiwać głową ze zrozumieniem- jednak w praktyce jak wiadomo nie jest już tak kolorowo, najczęściej rządzą nami emocje i to niekoniecznie te dobre.
Studia przypadków opisują różnorodne codzienne lub bardziej nietypowe problemy wielu par. Pokazuję też jak udało się im je rozwiązać, lub po czasie jakie wnioski powinno się wyciągnąć z tych lekcji.

Nie jest to typowy poradnik, ale mądrze napisana książka. Myślę, że zajrzę do niej nie raz, żeby sobie przypominać o tym, że ważne decyzje lepiej podejmować na zimno i...

Krzysztof | 2014-03-28
Przeczytana: 2013 rok

Dla mnie liczy się efekt. Ta książka pomogła mi poprawić moje relacje z żoną. Jestem umysłem ścisłym, trudnym w kontaktach międzyludzkich.

Autorki jasno, ekonomicznie przedstawiają, że miłość wymaga często ustępstw. Nawet jeśli kochasz drugą osobę, musisz stworzyć "nowy dom", nową relację. Stajemy się jednym organizmem zależnym od siebie nawzajem. Ta książka podpowiada jak niektóre rzeczy można sobie wspólnie ułożyć.

fragola | 2013-03-28
Przeczytana: 28 marca 2013

Doskonała książka o ... ekonomii. A przy okazji związkach.
Albo o ... związkach. A przy okazji ekonomii.

Olaf | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Bardzo błyskotliwa i innowacyjna jednak, dylematy amerykańskich biedaków momentami odbierały siły. On chce w Brooklynie mieszkać, a ona chce coś tam większego - wojna. Stwierdzili, że 79 m 2 To za mało dla nich i ich dwuletniego dziecka... Nie wiem, nie czytam Cosmopolitan, ani Vanita Fair, ale sądzę, że ta pustka i dylematy, to właściwe są dla tych czasopism. Oprócz tego, bardzo dużo przydatnych porad i rzeczy, które wszyscy dokładnie wiedzą i znają, ale zapominają, bo teoria teorią, a życie życiem. Pod gruszą w letni nudny dzień, jak znalazł.

Copen | 2014-03-06
Przeczytana: październik 2013

Autorki w bardzo przystępny sposób opisują najpopularniejsze teorie ekonomii i przekładają je na grunt związku. Niektóre przykłady faktycznie dosyć abstrakcyjne w polskich realiach aczkolwiek dobrze ilustrują przekaz. Warto ją mieć i wracać do niej! Myślę, że to dobry prezent na ślub, rocznicę lub dla swojego partnera:)

maniulka | 2014-08-30

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku