Ekonomia miłości. Szczęście w związku a zmywanie naczyń

Wydawnictwo: W.A.B.
6,74 (27 ocen i 6 opinii)
tłumaczenie
Sobolewska Agnieszka
miłość
poradniki

Masz dosyć piętrzącej się w koszu brudnej bielizny i zabawek porozrzucanych po całym domu? Drażni cię odpowiedzialność za zachowanie waszych dzieci? Stres związany z pracą sprawia, że obrywa się wszystkim wokół, a szczególnie najbliższym? A seks? Pamiętasz jeszcze w ogóle, co oznacza to słowo? Na podstawie własnego życia uczuciowego, wysłuchawszy par, które borykały się z rozmaitymi...

Drażni cię odpowiedzialność za zachowanie waszych dzieci? Stres związany z pracą sprawia, że obrywa się wszystkim wokół, a szczególnie najbliższym? A seks? Pamiętasz jeszcze w ogóle, co oznacza to słowo? Na podstawie własnego życia uczuciowego, wysłuchawszy par, które borykały się z rozmaitymi problemami, opierając się na badaniach dotyczących amerykańskiej gospodarki i rządzących nią praw oraz odwołując się do opinii kilku światowej sławy ekonomistów - dwie dziennikarki stworzyły oryginalny poradnik. Ze swadą i dużym poczuciem humoru dzielą się spostrzeżeniami na temat sposobów rozwiązywania małżeńskich nieporozumień. Wystarczy przeprowadzić analizę kosztów. Albo odwołać się do teorii gier. I wziąć pod uwagę możliwą asymetrię informacji. Paula Szuchman i Jenny Anderson piszą o tym, że każde małżeństwo posiada własną strefę ekonomiczną z ograniczonymi zasobami, przeżywającą boomy i kryzysy, a sukces albo krach na małżeńskiej giełdzie zależne są od czynników, o których istnieniu wiele par nie miało pojęcia. Aż do dziś.

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1456&v=_tw

Herbjørg Wassmo

8,23 (22 ocen i opinii)
Maybe Someday
Colleen Hoover

8,51 (1173 ocen i opinii)
Wakacje

Piękny nieznajomy
Christina Lauren

7,66 (56 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Monka | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Hmmm może i jet to pożyteczna i przenikliwa książka o małżeństwie, ale niestety nie jestem nią zachwycona... Lubię poradniki, które napisane są z przymrużeniem oka... są dowcipne i zabawne... ten niestety taki nie jest...

Marta | 2014-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałam tę książkę w trakcie 7h spędzonych w pociągu, nie wiem czy to długo czy krótko, ale była na tyle wciągająca, że prawie przegapiłam stację, na której powinnam wysiąść.
Ekonomia nie jest mi obca, dylemat więźnia, teoria gier, monopson czy przewaga komparatywna nie raz spotkałam się z tymi zagadnieniami w trakcie studiów. Nie sądziłam jednak, że tak łatwo można je wykorzystać w związkach!

Gdy się czyta książkę wszystko jest oczywiste. Niejednokrotnie zdarzyło mi się kiwać głową ze zrozumieniem- jednak w praktyce jak wiadomo nie jest już tak kolorowo, najczęściej rządzą nami emocje i to niekoniecznie te dobre.
Studia przypadków opisują różnorodne codzienne lub bardziej nietypowe problemy wielu par. Pokazuję też jak udało się im je rozwiązać, lub po czasie jakie wnioski powinno się wyciągnąć z tych lekcji.

Nie jest to typowy poradnik, ale mądrze napisana książka. Myślę, że zajrzę do niej nie raz, żeby sobie przypominać o tym, że ważne decyzje lepiej podejmować na...

fragola | 2013-03-28
Przeczytana: 28 marca 2013

Doskonała książka o ... ekonomii. A przy okazji związkach.
Albo o ... związkach. A przy okazji ekonomii.

Krzysztof | 2014-03-28
Przeczytana: 2013 rok

Dla mnie liczy się efekt. Ta książka pomogła mi poprawić moje relacje z żoną. Jestem umysłem ścisłym, trudnym w kontaktach międzyludzkich.

Autorki jasno, ekonomicznie przedstawiają, że miłość wymaga często ustępstw. Nawet jeśli kochasz drugą osobę, musisz stworzyć "nowy dom", nową relację. Stajemy się jednym organizmem zależnym od siebie nawzajem. Ta książka podpowiada jak niektóre rzeczy można sobie wspólnie ułożyć.

Olaf | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Bardzo błyskotliwa i innowacyjna jednak, dylematy amerykańskich biedaków momentami odbierały siły. On chce w Brooklynie mieszkać, a ona chce coś tam większego - wojna. Stwierdzili, że 79 m 2 To za mało dla nich i ich dwuletniego dziecka... Nie wiem, nie czytam Cosmopolitan, ani Vanita Fair, ale sądzę, że ta pustka i dylematy, to właściwe są dla tych czasopism. Oprócz tego, bardzo dużo przydatnych porad i rzeczy, które wszyscy dokładnie wiedzą i znają, ale zapominają, bo teoria teorią, a życie życiem. Pod gruszą w letni nudny dzień, jak znalazł.

Copen | 2014-03-06
Przeczytana: październik 2013

Autorki w bardzo przystępny sposób opisują najpopularniejsze teorie ekonomii i przekładają je na grunt związku. Niektóre przykłady faktycznie dosyć abstrakcyjne w polskich realiach aczkolwiek dobrze ilustrują przekaz. Warto ją mieć i wracać do niej! Myślę, że to dobry prezent na ślub, rocznicę lub dla swojego partnera:)

MiSio | 2015-02-08
ania | 2015-01-23