Pół wieku matematyki polskiej 1920-1970

Seria: Omega
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Venom

Jest to opowieść o ostatnim pięćdziesięcioleciu matematyki polskiej, oparta na wspomnieniach naocznego świadka, a także uczestnika tej wielkiej przygody, jaką było powstanie Polskiej Szkoły Matematycznej. Autor pragnie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, co spowodowało pół wieku temu tak gwałtowny i bogaty w sukcesy rozwój matematyki polskiej oraz jaki jest jej stan i poziom w chwili obecnej.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1973

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!