Słownik stereotypów i symboli ludowych; Tom I Kosmos; 3: Meteorologia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Słownik stereotypów i symboli ludowych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
welesxxi

Na tom "Kosmos" składają się następujące cztery zeszyty: 1.Niebo, światła niebieskie, ogień, kamienie (1996), 2.Ziemia, woda, podziemie (1999), 3.Meteorologia (2012) 4.Świat, światło i metale (2012). Słownik stereotypów i symboli ludowych jest słownikiem intensywnym, a nie ekstensywnym, tzn. obejmuje tylko wybrane hasła, ale są one opracowane bardzo szczegółowo (wedle założeń definicji kognitywnej), nie zaś wszystkie możliwe hasła z planowanych pól tematycznych.

źródło opisu: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej 2012

źródło okładki: zdjęcie własne