Okładka książki W Drodze do filozofii

W Drodze do filozofii

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "2009". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
vinylman
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Spis treści: 1. O nastawieniu filozoficznym. Przed - (jak również)- po - słowie 2. Drogi myślenia filozofów Filozofia grecka. Poszukiwanie rozumnych podstaw życia A. Sokrates: wiedza i sumienie B. Platon u źródeł naukowego myślenia C. Arystoteles: metafizyczne doświadczenie jedności świata Filozofia średniowiecza. Nowe doświadczenia jedności świata A...

Spis treści:

1. O nastawieniu filozoficznym. Przed - (jak również)- po - słowie

2. Drogi myślenia filozofów

Filozofia grecka. Poszukiwanie rozumnych podstaw życia

A. Sokrates: wiedza i sumienie
B. Platon u źródeł naukowego myślenia
C. Arystoteles: metafizyczne doświadczenie jedności świata

Filozofia średniowiecza. Nowe doświadczenia jedności świata

A. Dwa spojrzenia na byt
B. Augustyn: jedność poznania i wiary
C. Tomasza z Akwinu: egzystencjalny wątek teologii
D. Wilhelm Ockham: spór o realizm myślenia

Filozofia nowożytna. Krytyczna transformacja myślenia

A. Descartes: metodyczne uprawomocnienie myślenia
B. Kant: transcendentalne ugruntowanie metafizyki
C. Hegel: filozofia w służbie absolutnej jedności bytu i myślenia

3. Zakończenie. Wprowadzenie do problematyki filozofii współczesnej

Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!
Załóż konto za darmo!
Utwórz konto