978-83-7377-402-5
vilandra

Runy z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Coraz więcej osób chce także umieć z nich we własnym zakresie korzystać. Nic więc dziwnego, że i na księgarnianych półkach pojawia się coraz więcej pozycji z tej tematyki. Jak jednak wybrać taką, która będzie naprawdę wyjątkowa? Sięgając po runy autorstwa Roberta Lichodziejewskiego przygotowane w oparciu o fachową konsultację jednej...

Sięgając po runy autorstwa Roberta Lichodziejewskiego przygotowane w oparciu o fachową konsultację jednej z najbardziej znanych polskich runistek – Ewy Kulejewskiej. Ten młody i niezwykle utalentowany grafik opracował bowiem karty niezwykłe. Są one nie tylko piękne, ale jednocześnie przepełnione ukrytą runiczną symboliką zaklętą w każdej ilustracji. Nie ma ani jednej niepotrzebnej kreski czy detalu. Wszystko jest wysmakowane i zgrane w taki sposób, by każda z kart stanowiła kwintesencję znaku runicznego, który na niej widnieje. Do kart została dołączona instrukcja, która bardzo szybko wprowadzi Cię w tajniki wróżenia za pomocą run.
Usiądź zatem wygodnie, wyciągnij kartę i sprawdź, co ona ma Ci do powiedzenia. Być może już dziś otrzymasz radę, która zagwarantuje Ci szczęście.

Komplet zawiera 24 karty oraz ksiażeczkę 64 strony

źródło opisu: http://www.talizman.pl/runy-magia-i-moc-ksika-karty-p-6152.html

źródło okładki: http://www.talizman.pl/runy-magia-i-moc-ksika-karty-p-6152.html

vilandra | 2013-01-06

Uwielbiam karty Wydawnictwa Studio Astropsychologii, które zawsze zachwycają mnie swym kunsztem i feerią barw. Tym razem miałam przyjemność zapoznać się z talią wykonaną przez Roberta Lichodziejewskiego, obrazującą symbolikę runiczną. Runy to magiczny alfabet, który według nordyckich legend podarował ludziom bóg Odyn. Kiedyś wierzono, iż dzięki nim możliwe jest poznanie tajemnic przyszłości, odpędzenie demonów, czy wyleczenie chorób. Runy od zawsze mnie intrygowały, ale dotąd spotykałam je tylko w literaturze. Nie mogłam się więc doczekać momentu, w którym wezmę w swoje ręce talię kart. By poznać znaczenie każdej z nich, za świetny przewodnik służyła mi książka autorstwa Szymona Augustynowicza, dołączona do kompletu. Każdy symbol przedstawiony na talii został przystępnie objaśniony i nie miałam większego problemu z odczytaniem danej karty. Na odwrocie pudełka możemy się dowiedzieć, iż podręcznik „Runy, magia i moc” tworzony był przy konsultacji ze znanym doradcą życiowym, czyli...

"Runy. Magia i moc" to niewielkie pudełeczko mieszczące w sobie talię składającą się z 24 kart i podręcznika wydanego przez studio Astropsychologii. Czym są runy? Otóż jest to dawny sposób zapisu informacji używany przez ludy germańskie, czasami używane w obrzędach magicznych i coraz częściej służą do wróżenia.

Pierwsze co rzuca się czytelnikowi w oczy jest technika wykonania talii. Każda z nich jest wykonana z dokładnością i przejrzystością. Każda z kart otoczona jest niewielka ramką, a niektóre z nich otoczono nawet bluszczem. Sama runa znajduje się na środku górnej części ramki, jest dość mała, ale zrobiona czytelnie. Dodatkowym plusem jest fakt, że zostały one dodatkowo polakierowane, co sprawia, że podczas wielokrotnego użytku nie ścierają się ilustracje i się nie wyginają.

Dołączony podręcznik to niewielka książeczka licząca dosłownie 64 strony. Na jej kartach znajdziemy informacje na temat każdej z kart, która znajduje się w talii. dowiemy się znaczenia każdej karty,...

Ania | 2013-07-03

Bardzo ładne wydanie jednak potrzebna jest dodatkowo zakupiona książka o runach do tych kart.

PiotrWłast | 2016-01-06
Sharothar | 2014-04-14