Tajemnice zamku Przemysła

83-89738-04-X
Poznań historyczne
historia
michal-100

TAJEMNICE ZAMKU PRZEMYŚLA to książka poświęcona królowi Przemysłowi II, postaci wokół której narosło wiele nieporozumień, zagadek, stereotypów i nie zawsze przychylnych opinii. Autor - poznański dziennikarz Zygmunt Rota - stara się poprzez różnorakie źródła dotrzeć do prawdy, stereotypy obalać, tajemnice zaś rozwikłać... Na pomoc przywołuje ducha... króla Przemysła II. I to właśnie królewska zjawa, posługująca się archaiczną polszczyzną, zadaje kłam wszelkim przeinaczeniom historyków, rozwikłując przy okazji frapujące współczesnych zagadki własnego życiorysu.

źródło opisu: Kurpisz, 2004

źródło okładki: Google.pl

QueenMargot | 2013-05-29
Przeczytana: 29 maja 2013

Książka idealna dla miłośników historii Poznania. Ciekawym zabiegiem było ukazanie jej oczami króla Przemysła II.

Ilana | 2013-09-24
michal-100 | 2013-01-06