Charyzmatyczka Maria z Żar - życie, pisma, świadectwa

Wydawnictwo: Serafin
978-83-60512-93-7
religia
Abigail

Świecki kierownik duchowy, założycielka wielu wspólnot, mama duchaczy i kleryków - charyzmatyczka Maria Jurczyńska (1919 –1996), zwana Siostrą Marią, była żoną i matką pięciorga dzieci. Od końca lat 70. XX wieku zaangażowała się w Odnowę w Duchu Świętym. Była liderką grupy Odnowy w Żarach i Koordynatorką Odnowy w diecezji gorzowskiej.Zakładała i wspierała rozwój wielu grup modlitewnych na...

Od końca lat 70. XX wieku zaangażowała się w Odnowę w Duchu Świętym. Była liderką grupy Odnowy w Żarach i Koordynatorką Odnowy w diecezji gorzowskiej.Zakładała i wspierała rozwój wielu grup modlitewnych na ziemi lubuskiej,prowadziła rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym w seminariach diecezjalnych i zakonnych,służyła tysiącom osób (duchownych i świeckich) kierownictwem duchowym i modlitwą wstawienniczą.Była twórcą oryginalnej formacji duchowej na bazie seminarium Odnowy.

Książka zawiera:
- duchową biografię Marii Jurczyńskiej, ukazującą m.in. proroctwo o. Thomasa Forresta oraz błogosławieństwo Jana Pawła II dla jej posługi, a także uwzględniającą jej bogatą duchową spuściznę,
- wybór jej autorskich pism, wśród których wyróżnia się świadectwo Nowego Życia w Duchu Świętym i głęboki tekst o modlitwie wstawienniczej,
- świadectwa osób, które zetknęły się z Marią i korzystały z jej formacji i posługi. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje świadectwo biskupa Pawła Sochy z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Wstęp do książki napisał biskup Bronisław Dembowski.

Przekazuję ci dar przemawiania i uzdrawiania kapłanów i kleryków, zabieram ci wszelką tremę i przeszkody. Otrzymujesz wszystkie dary potrzebne do tej służby.

Słowa proroctwa ojca Toma Forresta dla Marii Jurczyńskiej (11 listopada 1980)

Pan Bóg w dziele zbawienia również posłużył się niewiastą. Zobaczysz siostro, przekonasz się, niejeden kapłan czy kleryk tak się nie otworzy w konfesjonale, jak przed tobą...

Ojciec Święty Jan Paweł II do Siostry Marii (9 maja1981)

Myślę, że Siostra Maria patrzy na nas z nieba i cieszy się, że ruch Odnowy w Duchu Świętym w naszym kraju bardzo prężnie działa. Jesteśmy pewni, że z nieba wyprasza nam wiele łask, byśmy mieli moc i mądrość od Ducha Świętego do kontynuowania jej dzieła.

biskup Paweł Socha

źródło opisu: Serafin, 2011

źródło okładki: http://e-serafin.pl/Charyzmatyczka_Maria_z_Zar_zyc...»

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!