Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowo-Techniczne
83-204-3233-2
technika
Huncwotcool

Książka jest nowoczesnym podręcznikiem miernictwa elektrycznego. Wiadomości dotyczące klasycznych dziedzin miernictwa są w nim ograniczone do niezbędnego minimum, natomiast rozszerzone są wiadomości dotyczące nowoczesnych, najbardziej rozwijających się kierunków miernictwa. W podręczniku są przedstawione podstawy teorii błędów z uwzględnieniem pojęcia niepewności, współczesne wzorce i etalony elektryczne, klasyczne przyrządy i układy pomiarowe (nadal produkowane i stosowane), analogowe przetwarzanie sygnałów pomiarowych, cyfrowe przetwarzanie sygnałów i wybrane cyfrowe przyrządy pomiarowe (poruszane są m.in. problemy zastosowań sieci neuronowych i logiki rozmytej w przetwarzaniu sygnałów) oraz problematyka cyfrowych systemów pomiarowych. Dużym walorem książki jest syntetyczne i zwięzłe ujęcie obszernego materiału, ponadto podane informacje o sprzęcie i metodach pomiarowych są bardzo praktyczne. Każdy rozdział kończy obszerna literatura uzupełniająca.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów studiów inżynierskich i magisterskich kierunków technicznych (elektrotechnika, elektronika, energetyka, informatyka).

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, 2007

źródło okładki: http://www.tumanski.x.pl/ksiazki.htm