Linux. Komendy i polecenia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Leksykon kieszonkowy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-246-2602-6
Spass

Linux, jeden z najbardziej znanych i wydajnych systemów operacyjnych, wśród wielu użytkowników komputerów powoli staje się realną alternatywą dla Windows. Pomijając już nawet jego niesamowitą elastyczność, małe wymagania i świetnie działającą społeczność, otwartą na potrzeby nowych członków, atutem Linuksa jest możliwość sterowania nim z poziomu wiersza poleceń, co wydatnie skraca czas operacji i pozwala na pełną kontrolę pracy. Taka komunikacja z systemem jest najefektywniejszym rozwiązaniem i wbrew pozorom wcale nie wymaga od użytkownika znajomości żadnej czarnej magii.

Odkryj wielką siłę drzemiącą w Linuksie!
- Jak zainstalować Linux i zarządzać zasobami komputera z tym systemem?
- Co trzeba wiedzieć o administrowaniu systemem i tworzeniu skryptów powłoki?
- Jakie dodatkowe komendy i polecenia warto poznać w pierwszej kolejności?

źródło opisu: helion.pl

źródło okładki: helion.pl

KSRhaziel | 2015-05-17
Przeczytana: 17 maja 2015

Książka mnie rozczarowała, bowiem jest niczym innym jak wyciągiem z instrukcji (man) najważniejszych komend i poleceń wraz z możliwymi parametrami. Brak jakichkolwiek przykładów zastosowań. Równie dobrze mógłbym czytać instrukcję linuksową. Jedyny plus, że wskazuje, które komendy są przydatne. Lecz jest dużo więcej ciekawszych pozycji poświęconych systemowi Linux.

Ruthven | 2017-09-01
Efrem | 2017-06-19