Faraonowie i królowie. Próba czasu. Biblia - od mitu do historii

Tłumaczenie: Piotr Lewiński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice wszechświata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
A test of time. Volume one. The bible - from myth to history.
83-89344-28-9
historia
romek

Książka ta jest popularnonaukowym zapisem niezwykłych odkryć, jakich autor dokonał podczas swoich wieloletnich studiów nad historią starożytnego Egiptu. Wyniki jego badań pozwalają zweryfikować dotychczasowe historyczne dziejów Izraelitów zawartych na kartach Starego Testamentu. Autor nie tylko tworzy Nową Chronologię dziejów Narodu Wybranego, ale także, w oparciu o analizę źródeł archeologicznych i pisanych, współczesnych technik datowania i wyników studiów lingwistycznych, przedstawia dowody na historyczność wielu wydarzeń i postaci Starego Testamentu, które dotychczas uznane były za część biblijnego mitu.

źródło opisu: Allegro.pl

źródło okładki: Allegro.pl