Terapia miłości małżeńskiej. Jak radzić sobie z problemami życia razem

Wydawnictwo: Jedność
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Małżeństwo jest po to, by trwało. Aby to odkryć, można zacząć od lektury tej książki. Autor koncentruje się na jednym tylko aspekcie ludzkiego życia, ale pisze o całym człowieku miłość i małżeństwo zawiera wszelkie aspekty ludzkiej egzystencji.

Z_błyskiem_w_oku | 2014-08-21
Na półkach: Psychologia, Przeczytane

Książka przydatna zarówno dla ludzi zajmujących się pomocą parom jak i dla samych par, zawiera ciekawe ćwiczenia dla małżeństw, wymagających dużo otwartości i szczerości (np. pytania "Co jest mi trudno zapomnieć", "Czy czuję się wolna w związku"). Przypomina o ważnych zasadach dobrych relacji. Szczególnie zapamiętałam wątek różnych iluzji, z którymi wchodzimy w małżeństwo, np. że powinniśmy spędzać ze sobą ciągle czas, że zawsze powinno być tak jak teraz, że tylko związek nas uszczęśliwi, że nie wymaga on wysiłku, albo że druga osoba powinna od razu zrozumieć, czego chcę. A zgoda i wsparcie w związku, nie polega na tym, że nasz partner ma zrobić to, czego chcemy, ale że raczej powinniśmy chcieć tego, co będzie dla niego dobre. Podoba mi się też wątek szczodrości w miłości. Czy jestem szczodra w miłości, czy licytuję się? (ja zrobiłam to, ..teraz ty)

Jolanta | 2016-03-06
Aldona Lip | 2015-08-18