Terapia miłości małżeńskiej. Jak radzić sobie z problemami życia razem

Okładka książki Terapia miłości małżeńskiej. Jak radzić sobie z problemami życia razem Valerio Albisetti
Valerio Albisetti Wydawnictwo: Jedność poradniki
poradniki
Jedność
2006-01-01
2006-01-01

Książka przydatna zarówno dla ludzi zajmujących się pomocą parom jak i dla samych par, zawiera ciekawe ćwiczenia dla małżeństw, wymagających dużo otwartości i szczerości (np. pytania "Co jest mi trudno zapomnieć", "Czy czuję się wolna w związku"). Przypomina o ważnych zasadach dobrych relacji. Szczególnie zapamiętałam wątek różnych iluzji, z którymi wchodzimy w małżeństwo, np. że powinniśmy spędzać ze sobą ciągle czas, że zawsze powinno być tak jak teraz, że tylko związek nas uszczęśliwi, że nie wymaga on wysiłku, albo że druga osoba powinna od razu zrozumieć, czego chcę. A zgoda i wsparcie w związku, nie polega na tym, że nasz partner ma zrobić to, czego chcemy, ale że raczej powinniśmy chcieć tego, co będzie dla niego dobre. Podoba mi się też wątek szczodrości w miłości. Czy jestem szczodra w miłości, czy licytuję się? (ja zrobiłam to, ..teraz ty)

• L9 Współczesność
  • +