Sztuka wojny rodu Yagyu

Heiho Kadesho
Japonia, szogun, yagyu, wojna
historia
Macio

„Sztuka wojny rodu Yagyu”, wydana wcześniej jako „Heiho kadesho”, jest dziełem Munenoriego Yagyu, nauczyciela szermierki na dworze shogunów z rodu Tokugawa. Głębia myśli zawartej w „Księdze... ” oparta jest na wieloletnich doświadczeniach autora i można ją porównać jedynie do „Gorin-no sho” Musashiego. Książka zawiera również listy Takuana Soho, mnicha zen i duchowego mentora rodu...

Książka zawiera również listy Takuana Soho, mnicha zen i duchowego mentora rodu Yagyu.
Twarda oprawa z obwolutą, 17cm x 23,5cm, 142 strony.

źródło opisu: http://www.diamondbooks.pl/Kultura-Japonii/Munenori-Yagyu.html

źródło okładki: http://www.diamondbooks.pl/Kultura-Japonii/Munenori-Yagyu.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!