Kacper i jego sprawy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Kacper ma mamę, tatę, młodszego brata i mnóstwo spraw na głowie. Bo czy można spać spokojnie, kiedy wokół tyle się dzieje? Trzeba w nocy pokonać pająka giganta, w przedszkolu podzielić się samochodem z Ziemkiem, uczyć się pić z dorosłego kubka czy jeździć na rowerze bez dodatkowych kółek. No i walczyć na świecące miecze z Krzysiem! Książeczka Kacper i jego sprawy Elżbiety Pałasz to zbiór...

Książeczka Kacper i jego sprawy Elżbiety Pałasz to zbiór terapeutycznych historii, które bawią i uczą. Mogą one pomóc naszym dzieciom w zrozumieniu i rozwiązywaniu własnych problemów. Lektura tej książki jest też okazją do wspólnego spędzenia czasu z maluchem.

Femina domi | 2017-07-03

"Kacper i jego sprawy" to zbiór krótkich, 4 stronicowych opowiadań o 4-letnim chłopczyku. Kacper ma rodziców i młodszego brata, a jego codzienność i problemy są idealnie przeniesione z rzeczywistego świata. Odczuwa on więc nocny strach związany z czającym się w kącie potworem, przeżywa frustrację związaną z nauką jazdy na rowerze, uczy się także radzić sobie z zazdrością.

Książeczka Elżbiety Pałasz daje również wskazówki rodzicom, jak mogliby zachować się w niektórych sytuacjach względem swoich dzieci. Moje ulubione opowiadanie to "Kacper i potwór", pokazujące dziecięcą złość, którą przeżywa chyba każde dziecko na świecie. Opowiadanie pozwala naszemu dziecku przyjrzeć się temu 'zjawisku' z innej strony, ze strony obserwatora. Nutka humoru, na której oparta jest opowieść przypadnie do gustu dzieciom i rodzicom, pomoże również uzmysłowić rodzicom, że można spróbować oswoić złość, która jest tutaj zwana potworem.
Należy docenić także ładne całostronicowe ilustracje. Dziecko może...

Moje dziecko bardzo lubi sięgać po lektury, których bohaterami są dzieciaczki mniej więcej w jej wieku. Czasem porównuje ich życie do swojego, czasem widzę, że troszeczkę im zazdrości, gdy mogą przeżywać rożne niezwykłe przygody, o których ona sama może tylko pomarzyć... Mimo to, książeczki z jej rówieśnikami to ulubione lektury mojej córeczki i naprawdę cieszę się, że mamy okazję poznać ich tak wiele.

Dziś kolejna propozycja dla kilkulatków, która na pewno spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Kacper i jego sprawy jest bowiem zbiorem króciutkich opowiadań z życia małego Kacperka. I choć są to sytuacje bardzo rzeczywiste, które mogą przytrafić się każdemu dziecku (a może właśnie dlatego!) moja córeczka bardzo polubiła tego czterolatka i bardzo często sięgamy po tę właśnie lekturę.

W książeczce znajdziemy szereg króciutkich opowiadań z chłopcem w roli głównej. Przeczytamy zatem o wielkim pająku, który każdej nocy pojawiał się w pokoju Kacperka i go straszył, o nauce...

Ashlee | 2014-01-19
Na półkach: Przeczytane, Nika 2014