Problemy organizacji Materiały do studiowania

Wydawnictwo: Key Text
poradniki

Książka przybliżająca, głównie praktycznie, problematykę z zakresu funkcjonowania organizacji. Treść została skoncentrowana wokół ośmiu zagadnień wyszczególnionych w rozdziałach poświęconych:* Organizacji jako dyscyplinie naukowej, * Strategii w organizacji i zarządzaniu strategicznym, * Źródłom innowacji i procesom innowacyjnym w przedsiębiorstwie, * Podejmowaniu decyzji w organizacji, * Interpersonalnemu charakterowi organizacji, * Kulturze w kontekście organizacji, * Etyce w kontekście organizacyjnym, * Koncepcji teoretycznej organizacji i zarządzania.Opracowanie oparto na bogatej literaturze przedmiotu zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Teoretyczny dorobek klasyków organizacji i zarządzania został zamieszczony w ostatniej części publikacji. W książce każdy rozdział kończy się pytaniami kontrolnymi. Książka została napisana z myślą o studentach tych kierunków studiów, w których jest omawiana problematyka organizacji. Może być ona również istotnym źródłem wiedzy i pomocą przy pisaniu wszelkiego rodzaju prac, m.in. referatów, prac licencjackich i magisterskich. Pracownikom wszystkich szczebli przedsiębiorstw i organizacji będzie przydatna jako poradnik organizacyjny.