100 porad jak wychować szczęśliwego i pewnego siebie chłopca

Wydawnictwo: KE Liber
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Pewny siebie syn to marzenie każdego rodzica. Pewność siebie to przepustka do szczęśliwszego i pełniejszego życia oraz gwarancja sukcesów na polu nauki, zabawy, miłości i komunikacji międzyludzkiej. Poziom pewności siebie zmienia się na różnych etapach życia chłopca. Rodzice mogą pomóc swojemu dziecku, jeśli zrozumieją, kiedy należy się spodziewać trudniejszych okresów. W tym praktycznym i mądrym poradniku Elizabeth Hartley-Brewer pokazuje rodzicom, jak: zrozumieć wyzwania i możliwości stojące przed chłopcami w dzisiejszym świecie; pomagać chłopcom rozwijać wewnętrzną siłę niezbędną do radzenia sobie z presją grupy rówieśniczej; panować nad zachowaniem chłopców w sposób rozwijający w nich pewność siebie; z wyczuciem reagować na problemy chłopców; wspierać chłopców w nauce samodyscypliny umożliwiającej osiąganie życiowych celów.

Kasiek | 2015-06-18
Przeczytana: 15 marca 2015

Książka na początku zniechęciła mnie swoim układem - na jednej stronie jedna rada. Wyglądało to jak tani poradnik gdzie z rad można się najwyżej pośmiać. POMYLIŁAM się książka jest świetna, napisana prostym zrozumiałym językiem dla każdego. Każda porada jest wytłumaczona często przywoływane są przykłady z życia. Co prawda dużo z tych rad już znałam wcześniej - myślę że ta książka miała obalić wszystkie mity na temat wychowywania chłopców które dzisiaj z wielką chęcią wpajałyby nam nasze teściowe babcie i ciocie. Ja serdecznie polecam.

mariola | 2016-10-26
nikita181 | 2011-01-30