The Edge of Never

Cykl: Na krawędzi nigdy (tom 1)
Wydawnictwo: Amazon, CreateSpace
angielski
Ulka

Twenty-year-old Camryn Bennett had always been one to think out-of-the-box, who knew she wanted something more in life than following the same repetitive patterns and growing old with the same repetitive life story. And she thought that her life was going in the right direction until everything fell apart. Determined not to dwell on the negative and push forward, Camryn is set to move in with...

Determined not to dwell on the negative and push forward, Camryn is set to move in with her best friend and plans to start a new job. But after an unexpected night at the hottest club in downtown Raleigh, North Carolina, she makes the ultimate decision to leave the only life she’s ever known, far behind.

With a purse, a cell phone and a small bag with a few necessities, Camryn, with absolutely no direction or purpose boards a Greyhound bus alone and sets out to find herself. What she finds is a guy named Andrew Parrish, someone not so very different from her and who harbors his own dark secrets. But Camryn swore never to let down her walls again. And she vowed never to fall in love.

But with Andrew, Camryn finds herself doing a lot of things she never thought she’d do. He shows her what it’s really like to live out-of-the-box and to give in to her deepest, darkest desires. On their sporadic road-trip he becomes the center of her exciting and daring new life, pulling love and lust and emotion out of her in ways she never imagined possible. But will Andrew’s dark secret push them inseparably together, or tear them completely apart?

źródło opisu: www.goodreads.com

źródło okładki: www.goodreads.com

Ranech | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Nie wiem co napisać.. Nie jestem w stanie skomentować tej książki tak dobrze jak na to zasługuje, ale w dwóch słowach: PIĘKNA i WZRUSZAJĄCA!!!!

Historia dwóch osób, które spotykają się w podróży.
Camryn Benett ucieka przed swoim zaplanowanym już życiem z plecakiem i telefonem, a Andrew Parrish jedzie pożegnać się ze swoim umierającym ojcem. Czy to przypadek czy przeznaczenie splata drogi tych dwojga?

Muszę się przyznać, że po fragmencie, w którym Camryn i Andrew odwiedzają matkę Andrew, zaczęłam ryczeć jak bóbr i odłożyłam książkę na półkę, z myślą "co jeśli autorka będzie pisać o bólu i rozpaczy tak dobrze jak o miłości i namiętności? Nie dam rady tego przeczytać". Na drugi dzień wróciłam do książki. Niesamowite zakończenie.

STANOWCZO WSZYSTKIM POLECAM, OCENA: 20/10!!!

Seria składa się:
1. Na krawędzi nigdy (The Edge of Never)
2. Na krawędzi zawsze (The Edge of Always)

Ulubione cytaty:
"W dzisiejszych czasach można wziąć dwunastkę za dwudziestkę synu. To musi być coś, co...

Natalia-Lena | 2013-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2013

Camryn czuje, że utknęła. Ma dwadzieścia lat i dryfuje w życiu, nie mogąc znaleźć swojego celu. Ma wielkie marzenia o podróży i odstręcza ją myśl o prowadzeniu typowego do bólu życia obracającego się w kręgu studia – praca – dom. Wcześniej jej pomysł na życie w drodze podzielał jej chłopak, Ian, jednak tragiczny wypadek zburzył ich plany. Śmierć ukochanego rozpoczyna pasmo bolesnych wydarzeń w życiu dziewczyny: jej brat trafia do więzienia, rodzice się rozwodzą, a kolejna sympatia zdradza ją. Światełkiem w tunelu zdaje się być zamieszkanie z najlepszą przyjaciółką, Natalie, i rozpoczęcie nowego życia. Jednak przewrotny los rwie na strzępy i ten pomysł. Zdesperowana, by wyrwać się z codziennego marazmu, spróbować na nowo zacząć żyć i spełnić swoje marzenia, Camryn zabiera ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy i wsiada do autobusu dalekobieżnego. Nie zna celu swojej podróży, nie wie czy i kiedy wróci do domu, ale postanawia zaryzykować. Podczas jazdy poznaje dwudziestopięcioletniego...

Beatrycze | 2015-06-11
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Głównymi bohaterami są Camryn i Andrew, którzy przypadkowo poznają się w autobusie. Mają ze sobą duży bagaż doświadczeń, bolesnych przeżyć, cierpienia i smutku. Podczas długiej podróży zaczyna łączyć tych dwoje niespotykana więź. Postanawiają wyruszyć razem w wyprawę po Ameryce. Powoli ich uczucia ewoluują od przyjaźni, przez namiętność, aż do miłości. Mają na siebie zbawienny wpływ, leczą wzajemnie swoje rany i ponownie budzą się do życia/zaczynają żyć tak jak zawsze chcieli - bez ograniczeń czy narzuconych standardów. Gdy już wszystko zaczyna się układać, wychodzi na jaw tajemnica, którą ukrywał Andrew i która może na zawsze odmienić ich życie.

Przy tej książce śmiałam się w kułak i płakałam jak bóbr ze wzruszenia. Naprawdę godna polecenia!

kaasjaa | 2014-02-15
Przeczytana: luty 2014

Czasami wpada nam w ręce książka, która od pierwszych stron wciąga i nikt nie jest w stanie nas od niej oderwać. Nie możemy przestać jej czytać i koniecznie musimy wiedzieć co będzie dalej z głównymi bohaterami. Kończąc kolejny rozdział wmawiasz sobie, że przeczytasz jeszcze tylko jeden, a potem następny i następny... Mogę policzyć na palcach jednej ręki książki, które od samego początku, jak i do końca tak mi się podobały. Czytając kolejne rozdziały śmiałam się w niebogłosy, pod koniec również płakałam. Wczuwałam się w rolę Camryn i Andrew, utożsamiając się z ich życiem i przeżywając kolejne dni. Historia opowiadana jest z perspektywy dwóch osób, co jest świetnym posunięciem, pozwalającym lepiej poznać targające nimi uczucia.
Piękna, poruszająca, zapierająca w dech piersiach, to tylko niektóre z określeń, które mi się nasuwają po przeczytaniu lektury. Jest inna niż wszystkie dotychczasowe książki które przeczytałam i nie spodziewałam się takiej lawiny emocji i wielkiego boom....

gwiazdka | 2015-05-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 03 maja 2015

Jak na romans książka jest całkiem sensowna. Miłość i sceny erotyczne nie przesłaniają ogólnego obrazu powieści, pomimo, że niewiele się dzieje w sensie wydarzeń, a akcja toczy się bardzo powoli to „Na krawędzi nigdy" czyta się lekko. Chwilami, podczas lektury, nasuwały mi się zwroty z „Pięćdziesięciu twarzy Greya", jakby jedna książka powstała pod wpływem drugiej (wychodzi, że „Pięćdziesiąt…" było pierwsze), jednak język „Na krawędzi…" zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Nie jest przesłodzona, chociaż też nie można tu dopatrzeć się melodramatu, dlatego polecam jako odprężenie.

Pod jednym względem jednak książka mnie zawiodła- przeczytałam gdzieś, że jest to jeden z najlepszych romansów, w mojej ocenie zaś powieść jest „tylko" dobra.

mania_kch | 2014-02-15
Na półkach: Ulubione ♥, Przeczytane, 2014

Pełna wzruszeń, emocji i ciepła książka o ludziach, których drogi przecinają się w najmniej oczekiwanym momencie ich życia. Od tego momentu postanawiają korzystać z chwili, wycisnąć z życia ile się da, by w końcu odnaleźć swój cel i miejsce na ziemi, ale zanim to się stanie muszą uporać się ze swoimi demonami przeszłości. Czy im się uda??
Bardzo zachęcam do przeczytania tej książki :)

Kasik | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Jest wiele określeń jakie nasuwają się by określić tą książkę - uważam jednak że najbardziej pasujące to piękna i poruszająca. Książka wstrząsnęła mną, sprawiła że patrzę inaczej na świat - a nie często to się zdarza. Historia Camryn oraz Andrew to niby takie nic- dwoje ludzi spotyka się przypadkiem w autobusie gdy odbywają podróż. Ona- chce uciec od życia jakie jest dla niej przygotowane, On- chce przemyśleć swoje. I powiem szczerze że spodziewałam się prostej i przewidywalnej historii - nic bardziej mylnego - Mamy tu przemianę głównych bohaterów, masę emocji, walkę z demonami, oraz tym by nie zakochać się w drugiej osobie- gdy wszystko mówi im że właśnie spotkali swoją drugą połowę. Jest też i wielka tajemnica, która dopiero pod sam koniec książki kiełkuje i staje się prawdziwym wyciskaczem łez.......

Polecam tą książkę z czystym sumieniem - gwarantuję że wyryje się w waszych umysłach i zapisze się do grona ulubionych - tak jak to stało się u mnie....;)

Ta okładka chodziłam mi po głowie praktycznie od momentu kiedy ją zobaczyłam, czyli od ponad półtora roku.

Ciągle sobie obiecywałam, że następną książka, którą będę czytała będzie "Na krawędzi nigdy" J.A. Redmerski.

W końcu stało się, nadszedł ten długo wyczekiwany dzień.

Autorka zabrała mnie w podróż w nieznane wraz z głównymi bohaterami.

Powiem szczerze, że piękne zakończenie i kilka chwil uniesień nie były warte
mojej uwagi, bo momentami wynudziłam się jak mops.

"Na krawędzi nigdy" jest jedną z tych pozycji, która oprócz hipnotyzującej okładki ma naprawdę niewiele do zaoferowania.

Zdecydowanie preferuję książki, w których występuje naprzemiennie akcją i interakcja.

Od chwili kiedy zobaczyła okładkę i przeczytałam opis wiedziałam, że chcę przeczytać tą książkę.
"Na krawędzi nigdy" jest przepiękną książką, która opisuje podróż w głąb siebie.
Myślę, że nie jedna osoba marzyła o tym aby pewnego dnia rzucić wszystko, spakować plecak w 10 minut i wyruszyć w podróż. Powody tego mogą być różne: ucieczka, przygoda, poznanie samego siebie.
Camryn właśnie to robi - rzuca wszystko, pakuje plecak, kupuje bilet autobusowy do całkiem przypadkowego miejsca i wyrusza w podróż. Podczas podróży poznaje Andrew i po ciągu wydarzeń wraz z nieznajomym ruszają razem przed siebie - podróż bez celu, bez planów, bez zobowiązań.
Uwielbiam motyw podróży. Pasuje idealnie do przedstawienia podróży wgłąb samego siebie. Dwie obce sobie osoby stają się pokrewnymi duszami. Przypadek zmienia życie dwóch osób nieodwracalnie.
Zwrot wypadków jest zaskakujący, książka napisana cudownie, bohaterowie niesamowici.
Tą książkę trzeba przeczytać. Bardzo POLECAM!

myślnik | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

Jedna z najbardziej zniewalających i mówiących tak wiele,a zarazem milczących okładek jakie miałam okazję czuć każdym milimetrem swoich piwnych oczu.
Mrok,szarość,niepewność,i te myśli ciągle pędzące do przodu...myśli o Orfeuszu i jego Eurydyce.
Projekcja myśli o miłości wielkiej,o miłości utraconej.

Andrew to bardzo śmiały,otwarty,szalony bohater,o jednym z najpiękniejszych uśmiechów,jakie mężczyzna może zaserwować kobiecie.
Bardzo luźny typ,niby nie unika zobowiązań,ale ucieka,ucieka tak jak Camryn.

Camryn to hmm,zagubiona dusza,poplątane myśli,rozdarte na strzępy serce,ktoś kto stanął w miejscu po wielu niepowodzeniach i nie wie co dalej...
Ktoś kto czuje i widzi,że cały ten świat,pośpiech,monotonia,są jak najbardziej nie dla niej.

Andrew chciałby przeżywać nadchodzącą śmierć ojca,ale mu nie wolno.

Camryn przeżyła śmierć ukochanego,ale wie,że ból,łzy niczego nie zmienią.
Jak to jest kiedy zbyt wiele,w krótkim czasie zwali się na głowę?
Wprost koszmarnie!
Małżeństwo...