Linux. Polecenia

Linux. Desk reference
83-87150-71-1
Linux, reference, manual
Jacek

Linux. Polecenia... charakteryzuje, co można wywnioskować z tytułu, poszczególne polecenia systemu. Zgromadzono tutaj obszerny zbiór najpożyteczniejszych komend Linuksa, wraz z opcjami i sugestiami dotyczącymi ich wykorzystania. Materiał ten uzupełniają informacje - w przykładach - o konfiguracji i użytkowaniu różnorodnych podsystemów (m. in. NIS, SAMBA). Wiele uwagi poświęcono aplikacjom sieciowym , protokołowi TCP/IP i komunikacji. Bardzo ciekawa jest analiza szeregu rutynowych operacji, jak: uruchamianie i zamykanie systemu, planowanie zadań, diagnostyka, wydajność, czy też wyszukiwanie.

Książka Scotta Hawkinsa adresowana jest do wszystkich osób zainteresowanych Linuksem - powinna być bardzo pomocna nie tylko użytkownikom doświadczonym ale też nowicjuszom, co (naszym zdaniem) istotnie podnosi jej wartość

źródło opisu: Okładka książki

Jacek | 2013-01-04