Pojedynek z upiorem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
83-222-0244-X
Powieść polska -- 20 w.,
Agnes

Może nie tyle odgłosy niepogody, co świadomość, że za ścianą znajduje się trup, nie pozwalała mi zapaść w sen. Doznawałem nieokreślonego poczucia zagrożenia. W końcu wdałem się w rozważania na temat rozmaitych teorii parapsychologicznych, które tłumaczyłyby jakoś mój rosnący niepokój. Istnieją podobno miejsca szczególne, gdzie w dużym stężeniu pozostały ślady energii psychicznej osób, które...

W końcu wdałem się w rozważania na temat rozmaitych teorii parapsychologicznych, które tłumaczyłyby jakoś mój rosnący niepokój. Istnieją podobno miejsca szczególne, gdzie w dużym stężeniu pozostały ślady energii psychicznej osób, które tu przebywały, i nie trzeba nawet posiadać specjalnych uzdolnień psychometrycznych, by reagować na oddziaływanie owej energii. Niekiedy się zdarza, że ktoś całkowicie jej ulega, zostaje przez nią jakby opętany. Czy są to pozostałości pola bioplazmowego otaczającego każdy żywy organizm, czy też fale uderzeniowe, akustyczne, magnetyczne i inne, które pozostawiają na powierzchni przedmiotów ślad w postaci odkształcenia struktury molekularnej - specjaliści od parapsychologii różnie tę kwestię ujmują.
Jeśli istnieje gdzieś dom nawiedzony, to jest nim z pewnością "dom za bagnem"...

źródło opisu: Wydawnictwo Lubelskie, 1984

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Halucynacja | 2014-05-29
Przeczytana: 28 maja 2014

Chciałam wierzyc, iz nawet wśród starszych książek mozna znaleźć perełki, jednak nie tym razem. Kiepska imitacja amerykańskiego inspektora policji, zupełnie niewiarygodne postaci i ich profile osobowościowe, które zlewały się ze sobą, a sama historia niedopracowana, jakby nie do końca przemyślana.