Pod skrzydłami nieba. Bóg w życiu naszej rodziny

Tłumaczenie: Paweł Kaźmierczak
Wydawnictwo: WAM
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7767-085-9
Bóg, rodzina
religia

Czy można zauważyć Boga pośród tak banalnych spraw jak poplamienie ubrania czy użądlenie przez osę? A może to przesada, by dopatrywać się działania Boga w rodzinnych kłótniach, w przykrościach czy w dawanych nie w porę radach wychowawczych? W tym fascynującym poradniku, dwoje małżonków opowiada z humorem i lekkością, że można odnaleźć radość w tym, co "szare, kolorowe i błękitne". Piszą jak...

W tym fascynującym poradniku, dwoje małżonków opowiada z humorem i lekkością, że można odnaleźć radość w tym, co "szare, kolorowe i błękitne". Piszą jak wiara pomaga im mierzyć się z pytaniami i wyzwaniami, które przynosi praca, wychowanie dzieci i utrzymanie domu. Uczą jak przekazywać wartości i pielęgnować rytuały budujące wspólnotę. Naprawdę wiedzą, o czym piszą

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=61591

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=61591

Książki jak powszechnie wiadomo są po by dać nam powód do poruszenia naszą słabo naoliwioną wyobraźnią. Przełożenie trybików tak by skłoniły one nas do działania nie jest łatwym zadaniem.

Dzieci motywują swoich rodziców do przeorientowana swojego świata. Dla nich niejednokrotnie to, co dorosłym wydaje się sufitem jest podłogą i na odwrót. Trudno porozumieć się w najprostszej kwestii nie mówiąc już od próbach rozmowy o Stwórcy.

Monika Kilian i Dominik Blum nie mają takich zmartwień i w dyskusjach ze swoimi czterema pociechami udowadniają, że można, a nawet trzeba w dzieciach zakorzeniać wiarę.

Ona sama z siebie jest jak ziarnko, które rzucone na nieurodzajną ziemie zniknie. Porzucone wśród ciernistych krzewów nie wyrośnie.

Po wielu porażkach odnajdzie właściwe miejsce, ale i ono wymaga starannej pielęgnacji by nie utracić tego, co najcenniejsze.

W książce autorzy dołożyli starań by oprócz samych odwołań do Biblii nie zabrakło adekwatnych i przejmujących wierszy, których...

Urszula | 2014-11-14
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam