Bóg w myśl Schelera

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-717-1
Bóg, Scheler
religia

Poglądy Schelera dotyczące Boga, Jego istoty i Jego stosunku do świata przeszły dość radykalną ewolucję, którą trzeba było wiernie zrekonstruować. Zmieniająca się, choć - zdaniem autorki - logicznie ewoluująca koncepcja Boga stanowi punkt centralny Schelerowskiej metafizyki i filozofii religii. Dlatego podjęcie tego tematu, niezależnie od jego wagi jako takiego, jest tak istotne i ważne: wszak stosunek Schelera do problematyki Boga stał się dla wielu badaczy zasadniczym kryterium dzielącym kolejne fazy jego filozofii.
prof. Władysław Stróżewski

Książka Bóg w myśli Schelera to przedsięwzięcie niezwykle ambitne, zważywszy chociażby na dynamiczny charakter zmieniającej się i bogatej myśli niemieckiego fenomenologa. Opiera się na założeniu, że problem Boga jest dla Schelera kluczem do zrozumienia jego myśli oraz fundamentem, na którym opierać się będzie Schelerowska epistemologia, aksjologia, antropologia czy socjologia. We wszystkich tych dziedzinach obecny jest wyraźnie teomorfizm Schelera. Obrany przez autorkę sposób interpretacji oraz niezwykle kompetentne ujęcie bardzo rozległego materiału sprawiają, że praca ta odznacza się wybitnymi walorami poznawczymi.
dr hab. Jaromir Brejdak, prof. US

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=58668