Autyzm u dzieci. Diagnoza, klasyfikacja, etiologia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-13063-6
autyzm
Justyna Ka

Jak rozpoznać autyzm u dziecka? Jak - w świetle aktualnych systemów klasyfikacyjnych - odróżnić ten zespół zaburzeń od schizofrenii i upośledzenia umysłowego? Co charakteryzuje osoby autystyczne? Jaki jest iloraz ich inteligencji? Co decyduje o powstaniu zaburzeń społecznych i komunikacyjnych u dzieci z autyzmem? Co obecnie wiadomo o przyczynach autyzmu? Od czego zależą rokowania co do dalszego rozwoju osób autystycznych? Autorka dokonuje przeglądu najważniejszych koncepcji autyzmu przedstawiając różnorodność poglądów na temat jego diagnozy, genezy i dynamiki przebiegu. Podaje bardzo bogatą i najnowszą bibliografię z tej dziedziny. Na końcu książki znajdują się konkretne wskazówki dla psychologów, a także dla rodziców. Mogą one pomóc w jak najwcześniejszym rozpoznaniu autyzmu u dziecka.

źródło opisu: PWN, 2001

źródło okładki: skan własny