Jaki wybrać zawód? Zaplanuj swoją przyszłość

Tłumaczenie: Witold Turant
Wydawnictwo: Branta
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
You Majored in What? Mapping Your Path from Chaos to Career
978-83-61668-09-1
poradniki
Justyna Ka

Poradnik jest przeznaczony dla uczniów klas maturalnych, studentów, specjalistów zajmujących się zarządzaniem kadrami, rekrutacją i head hunterów. Autorka pisze o jednej z najistotniejszych rzeczy w życiu człowieka, czyli wyborze drogi zawodowej. Pokazuje, w jaki sposób budować mapy myśli, poznawać własne predyspozycje zawodowe, swoje mocne i słabe strony osobowości i jak wykorzystać zdobytą wiedzę w poszukiwaniu interesującej pracy. Radzi, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jak napisać ciekawe i wartościowe CV i list motywacyjny. Dodatkowo książka zawiera liczne ćwiczenia i zadania. dr Katharine Brooks - dyrektor Centrum Nauk Humanistycznych i Społecznych Biura Karier Uniwersytetu Texas w Austin, uznana trener kariery, wykładowca i doradca zawodowy od ponad 20 lat. Jest założycielem Intensywnego Centrum Kariery Narodowego Stowarzyszenia College''ów i Pracowników.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/pub/mm/img/220/10688513.jpg

Wojciech | 2014-02-27
Przeczytana: sierpień 2013

Polecam książkę przede wszystkim z racji ćwiczeń polecanych do zrobienia. W wielu przypadkach może to być pomocne w segregacji dotychczasowych wydarzeń w życiu, dostrzeżenia to jak dla mnie ważne i nakreśleniu dalszego planu na życie.