Samochodowe modele RC. Ustawienia od A do Z.

Tłumaczenie: Jan Okuniewski
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MH
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Setup Workbook - Basis-Wissen für die Abstimmung von RC-Cars
83-906620-2-7
hobby
Sebastian

Źle jeżdżący pojazd może każdemu popsuć zabawę, a wyścig zamienić w prawdziwą klęskę, gdy w rywalizacyjnym stresie znów nie uda się odpowiednio wyregulować auta.
I tu jest miejsce dla poradnika typu ustawienia od A do Z. Zawarta w nim wiedza umożliwi operatorowi modelu usunięcie największych trudności i wyregulowanie pojazdu w zależności od potrzeb.

źródło opisu: książka

Sebastian | 2013-01-03
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Tej książce trochę brakuje do pozycji, którą można z czystym sumieniem polecić początkującemu, a bardziej zaawansowanie powinni sobie spokojnie dać radę bez niej. Braki dotyczą przede wszystkim objaśnień pojęć, autor luźno posługuje się specjalistycznym słownictwem tylko z rzadka popartymi dłuższym opisem lub zdjęciem, które wyjaśniają o czym tak naprawdę autor piszę. Przykładowo zdecydowanie brakowało mi rysunku objaśniającego o jaki kont chodzi podczas omawiania ustawień wahaczy i nachyleń kół, dopiero w dalszej części przy omawianiu zbieżności autor pokusił się o objaśnienie kiedy mówimy o zbieżności dodatniej, a kiedy o ujemnej. Można byłoby też postarać się o jakiś wstęp objaśniający podstawy dokonywania pomiarów, a tak pozostaje nic innego jak sięgnąć po inną pozycję, tylko tak naprawdę jaką? I jeszcze jedna irytująca rzecz to bardzo ogólnikowo tłumaczone niektóre ustawienia i powtarzane tak, że tworzą sprzeczność z poprzednimi stwierdzeniami. Np. autor mówi, coś o jednym...

Na półkach