Dojrzałość w związku. Jak kochać świadomie

Tłumaczenie: Małgorzata Wróblewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "związek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sensus
miłość
art2p

- Zrozumienie praw i zasad rządzących związkiem - Rozpoznanie, zdobycie i pielęgnowanie mądrej miłości - Przezwyciężanie lęku przez rozstaniem i smutkiem - Wyrażanie wszelkich emocji w sposób dojrzały Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie Antoine de Saint-Exupéry Na początku było zauroczenie, potem przyszło zakochanie i wreszcie miłość. Od...

- Zrozumienie praw i zasad rządzących związkiem
- Rozpoznanie, zdobycie i pielęgnowanie mądrej miłości
- Przezwyciężanie lęku przez rozstaniem i smutkiem
- Wyrażanie wszelkich emocji w sposób dojrzały
Antoine de Saint-Exupéry
Na początku było zauroczenie, potem przyszło zakochanie i wreszcie miłość. Od niezobowiązujących randek przeszliście do gorącego romansu i wreszcie trwałego związku. Każdy kolejny etap był kamieniem milowym w Waszym życiu. Uczucie dojrzewało z każdym wspólnie spędzonym dniem, miesiącem, pocałunkiem i pomysłem na przyszłość we dwoje.

Budzić się co rano u boku ukochanej osoby. Razem siadać do stołu, jeździć na wakacje, chodzić do kina, kupować kanapę, wspólnie się zestarzeć. Jeśli to również Twoje marzenia, ta książka przepełniona praktycznymi ćwiczeniami dla par i osób w stanie wolnym zaprasza Cię w niezwykłą podróż miłości, od dzieciństwa po dorosłość, od pierwszych randek po rozstania. Będzie Ci w tej podróży przewodnikiem, poradnikiem, pocieszycielem i duchową podporą.

Nie zawsze przecież bywa słodko, nie cały czas jest pieprznie. Czasem to gorycz i sól dominują w związku. Jednak to właśnie niezwykłe smaki miłości czynią Wasze uczucie pełnym i bogatym. Opierając się na buddyjskiej praktyce uświadomienia, książka ta odkryje przed Wami pięć kluczowych elementów dojrzałej miłości i ich rolę w związkach, które budujecie przez całe życie.

źródło opisu: http://sensus.pl

źródło okładki: http://sensus.pl

figlarna24 | 2013-02-26
Na półkach: Rok 2013
Przeczytana: 26 lutego 2013

"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje"

Antoine de Saint-Exupéry

Dr. David Richo to terapeuta do spraw rodzinnych i małżeńskich, nauczyciel i pisarza mieszkający w Santa Barbara i San Francisco w Kalifornii. Jego prace są połączeniem poglądów Junga, psychologii transpersonalnej oraz duchowości.

Odkąd stałam się nastolatka interesują mnie ludzie. Ich zachowania, uczucia, relację, sposób komunikacji itp. Może wiąże się to z tym, że gdzieś tam marzy mnie się jeszcze studiowanie psychologii. Ale abstrahując od tego, to czyż nie obserwacje właśnie i ewentualne zrozumienie naszych zachowań mają wpływ na nasze życie. Otóż maja.

David Richo w swojej książce "Dojrzałość w związku. Jak kochać świadomie" skupia się na nas jako części całości - związku, który wymaga pracy, wiecznego rozwoju i rozgryzienia każdego etapu, który towarzyszy od początku powstania każdej relacji, aż do zakończenia, które może być burzliwe lub trwać do końca...

Roksana | 2015-10-09
Olka | 2014-05-17