Niestrudzony pielgrzym miłości

Wydawnictwo: Reader's Digest
978-83-60530-32-0
religia, Jan Paweł II, kościół
tombi143

Pielgrzymki były „znakiem firmowym” pontyfikatu Jana Pawła II, a jedno z najczęstszych określeń, jakim go obdarzano, to „Papież pielgrzym”. Odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedził 129 państw i 617 miejscowości. W tych podróżach Jan Paweł II spędził łącznie 543 dni i 55 minut, przemierzając 1 162 615 kilometrów, co odpowiada 29 okrążeniom Ziemi. Jednak na pielgrzymki Jana Pawła II trzeba spojrzeć przede wszystkim jako na fenomen religijny o potężnej sile ewangelizacyjnej. „Zostając biskupem Rzymu i papieżem w tej epoce wędrowców, musiałem i ja stać się wędrowcem” – wyznał Jan Paweł II.

Temu właśnie fenomenowi poświęcona jest ta książka. Jest to pierwsza w Polsce edycja tak wszechstronnie opisująca pielgrzymowanie Jana Pawła II. Zawiera dokładną dokumentację papieskich podróży, atrakcyjne reportaże, komentarze uczestników oraz informacje o miejscach, które odwiedził Papież. Można się z niej dowiedzieć o nieznanych faktach oraz poznać wiele anegdot, które przybliżą jedną z najważniejszych form działalności wielkiego Papieża.

Pomysłodawca ksiązki i jej współautor Grzegorz Polak jest laureatem nagrody Totus 2007 w kategorii „Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II” przyznawanej corocznie przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

We wstępie do książki Metropolita Warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz napisał: „Widać na jej stronach erudycję autora, ogromną pracę nad analizą treści papieskiego nauczania, by wydobyć istotne elementy poszczególnych pielgrzymek, nie gubiąc interesujących szczegółów. Całość, ubogacona ciekawą szatą graficzną i zdjęciami, zachęca do lektury. Ktoś, kto przeczyta tę książkę i będzie chciał wiedzieć jeszcze więcej, sięgnie do kompletnych tekstów przemówień papieskich. Śmiem twierdzić, że gdyby tej książki nie było, droga do lektury tekstów źródłowych byłaby dłuższa i trudniejsza”.

źródło opisu: http://sklep.digest.com.pl/katalog/niestrudzony-pielgrzym-milosci

źródło okładki: http://sklep.digest.com.pl/katalog/niestrudzony-pielgrzym-milosci

tombi143 | 2013-01-03
Przeczytana: 2012 rok