Sztuka wojny. Traktat. Wydanie kieszonkowe

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-4111-6
biznes, finanse
Insomnii

Chiński traktat zawierający zasady taktyki i strategii, skuteczne nie tylko w wojsku, ale również w interesach i życiu osobistym Niewiarygodne, że zasady i metody konfrontacji z przeciwnikiem, pochodzące z odległej epoki i zupełnie innej cywilizacji, z powodzeniem znajdują zastosowanie również dzisiaj. Oto zbiór zaleceń i rad dla każdego, kto dowodzi ludźmi, stawia czoła wyzwaniom oraz...

Oto zbiór zaleceń i rad dla każdego, kto dowodzi ludźmi, stawia czoła wyzwaniom oraz walczy o pozycję dla siebie i swoich podwładnych. Zawarta w tej książce wiedza nie wymaga naukowego przygotowania i jest przystępna dla każdego czytelnika, a o skuteczności ponadczasowych chińskich nauk wiedzą azjatyccy politycy, biznesmeni czy wojskowi od dwu i pół tysiąca lat. W XX wieku, po przegranej wojnie w Wietnamie, przekonały się o niej również Stany Zjednoczone, gdzie od kilkudziesięciu lat wykłada się wiedzę Sun Tzu na uczelniach wojskowych.

Opanowanie skutecznych strategii przydaje się nie tylko na wojnie, ale również na co dzień. Nauki Sun Tzu można zastosować przy windykacjach i obronie własnych interesów, w negocjacjach, marketingu, reklamie, sporcie, walce z konkurencją oraz zarządzaniu ludźmi.

źródło opisu: Helion Wydawnictwo

źródło okładki: Helion Wydawnictwo

orchideaidea | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Spoglądając na ten tytuł można by sobie pomyśleć po co ktoś miałby czytać dzisiaj takie książki, zwłaszcza, gdy nie ma się nic wspólnego z militariami... Tym bardziej jeśli w dodatku ta osoba jest kobietą i raczej nigdy (miejmy nadzieję;)) nie będzie miała bliższej styczności z wojskiem ...

Za to jedno jest pewne. Każdy z nas żyje wśród ludzi różnej natury. Spotykamy jednostki o zupełnie odmiennym (niż nasze) spojrzeniu na świat. Jednak po co komu rady i zalecenia człowieka, który żył wieleset lat przed nami i znał się w zasadzie głównie na dowodzeniu wojskiem podczas starć bitewnych?!
No właśnie... mimo, że nie uczestniczymy w działaniach wojennych, to niestety w życiu codziennym na różnych płaszczyznach padamy ofiarami nieczystych intencji ludzi, których spotykamy. Niestety nie każdy wie, co to uczciwość, a w przypadku, gdy jej brak, mamy do czynienia z podstępem.
"Sztuka wojny" to takie małe kompendium radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Polecam tę książeczkę. Sun Tzu...

WampirkaJustynka | 2014-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Ciekawa książka. Dużo interesujących rzeczy, które można stosować w życiu zawodowym.

Andrzej Akowacz | 2014-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Zastanawia mnie popularność i przypisywana niemalże legendarna wartość tej książki. Zabierając się za nią miałem wrażenie, że od jutra zmieni się mój światopogląd i odkryje niedostępne mi do tej pory pokłady wiedzy. Tymczasem to oczywiste oczywistości. Aby nikogo nie urazić w zasadzie banały. Ale może właśnie w tym jest haczyk. Zwykle doskonale sobie zdajemy sprawę z wielu rzeczy. Są dla nas oczywiste. Jednak wcale tego nie czynimy. Wręcz robimy odwrotnie. Książka zawiera zbiór oczywistych do bólu zasad prowadzenia wojny. Jest to pozycja typowo militarystyczna i takim językiem spisana. Ale zasady są tak oczywiste i uniwersalne, że z powodzeniem można je stosować w wielu dziedzinach. Gdzie chcemy coś osiągnąć i mamy przed sobą czy to przeciwnika, czy konkurenta. Prowadzimy wojnę, firmę czy negocjacje biznesowe. Problem polega jedynie na tym, żeby o nich pamiętać i je stosować.

mickey | 2015-04-16

Kupiłem ją gdy byłem na wakacjach. Przeczytałem, ale powiem szczerze, że nie przypadła mi do gustu. Chociaż można w niej znaleźć wiele sprytnych metod obrony i ataku przeciwnika to jednak do wspóczesnych realiów nie przystaje. Odnoszę też wrażenie, że komentarze do nauk autora są pisane na siłę. Próby przyrównania nauk autora bo wpółczesnego biznesu jakoś nie bardzo mi odpowiada. Jest fajna, ale nie tak jak się spodziewałem.

DoTTi91 | 2013-10-14

Chcemy się dowartościować? Poznać zasady konfrontacji z przeciwnikiem? Ta książka idealnie się do tego nadaje. Okrojone, najważniejsze rady. Kto by pomyślał, że "Sztuka wojny" również przyda się w codziennym życiu a można się pokusić o stwierdzenie, że w codziennym wyścigu szczurów. Po wielu wiekach nie traci na wartości. Książka dla każdego.

Mikołaj_Walaszczyk | 2017-08-01
Cor_Aisling | 2017-07-15