Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw

Wydawnictwo: Placet
Socjologia, ekonomia
Inia

Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw (Corporate Social Responsibility), jest jednym z kluczowych tematów polityki gospodarczej Unii Europejskiej. Stanowi ona efektywną strategię zarządzania i innowacyjny sposób budowania przewagi konkurencyjnej na rynku przyczyniając się do kształtowania korzystnych warunków dla rozwoju społecznego i ekonomicznego. Koncepcja odpowiedzialności społecznej zwraca szczególną uwagę na pracowników, propagując głównie inwestycje w rozwój kapitału ludzkiego, a także zapwenienie zdrowego i bezpiecznego środowiska pracy.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/42889

źródło okładki: Placet 2006