DiCaprio. Tajemnica sukcesu

Wydawnictwo: Pascal
Leonardo DiCaprio. The Biography
978-83-7642-143-8

Fascynujący świat jednego z najbardziej utalentowanych hollywoodzkich aktorów! Od lat zajmuje czołowe miejsce w świecie filmu, ale jego prywatne życie nadal owiane jest tajemnicą. Choć spotykał się z najpiękniejszymi kobietami, wygląda na to, że nie zamierza się ustatkować. Dowiesz się, dlaczego dziewczyna, w której się podkochiwał w szkole, nie chciała się z nim umawiać i jaki był jego...

Fascynujący świat jednego z najbardziej utalentowanych hollywoodzkich aktorów!

Dowiesz się, dlaczego dziewczyna, w której się podkochiwał w szkole, nie chciała się z nim umawiać i jaki był jego pierwszy pocałunek. Poznasz szczegóły pracy przy Titanicu. Zobaczysz, jak uwolnił się od roli amanta i stał się komandosem w Krwawym diamencie albo czarnym charakterem w filmie Tarantino.

Leonardo DiCaprio współpracował ze znakomitymi reżyserami: Martinem Scorsese, Quentinem Tarantino i Ridleyem Scottem, a filmy, w których występował, stawały się hitami. Otrzymał m.in. Złotego Niedźwiedzia za kreację w Romeo i Julii, Złoty Glob za rolę w Aviatorze oraz trzy nominacje do Oscara. Jego odważne wybory kolejnych ról świadczą o tym, że pomimo oszałamiającego sukcesu ciągle dąży do perfekcji.

Oto jego historia.

Testimoniale:
Leo: „W Brazylii postanowiłem wybrać się do serca lasu deszczowego, tysiące kilometrów od jakiegokolwiek miasta lub osady. Dotarłem do wioski Indian i poznałem plemię, które ją zamieszkiwało. Spotkałem również ich wodza. Był nagi i miał pomalowaną twarz. Pomyślałem: «O rany, uda mi się na chwilę zniknąć!». Syn wodza siedział obok mnie i przez tłumacza opowiadał o wiosce. W pewnym momencie spojrzał na mnie i zapytał: «Leonardo?». Odpowiedziałem: «Tak». «DiCaprio?». Znów potwierdziłem. «Titanic, prawda?»”.

„Miałem szczęście pracować z młodym De Niro. To było niesamowite, a teraz mam podobne wrażenia po pracy z Leo. Jest bardzo szczery jako aktor”.
Martin Scorsese

„Były takie momenty, kiedy mógłbym zaakceptować pewne ujęcia, ale Leo wtedy mówił: «Nie. Myślę, że to jeszcze nie to. Zagram to jeszcze raz». I zawsze wymyślał coś, co było po prostu genialne”.
Steven Spielberg

„Możliwe, że jest najpiękniejszym mężczyzną na świecie, ale sam wcale tak o sobie nie myśli”.
Kate Winslet

„Leo jest niewiarygodnie inteligentnym facetem, który zdobył spore doświadczenie w ciągu ostatnich lat.
Tom Hanks

„Spotkanie z Leonardem DiCaprio było spełnieniem moich nastoletnich marzeń. Był moim chłopakiem z plakatu nad łóżkiem. I nie zawiodłam się. Jest nie tylko wspaniałym aktorem, ale także szalenie ciekawym rozmówcą – inteligentnym, uroczym, zabawnym, skoncentrowanym i w pełni zaangażowanym”.
Anna Wendzikowska

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/

peppe | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Zamiast poważnej i dogłębnej biografii kronika występów w filmach i romansów, do tego oparta na plotkach, cudzych wywiadach i publikacjach w prasie lifestylowej, tak więc napisana po najniższej linii oporu

Michał | 2017-07-07
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Bardzo udana książka. Każdy kto jest fanem Leo z pewnością będzie zaciekawiony tą pozycją. Aktor opowiada w niej m. in. o kulisach powstawania filmów, w których grał, co wzbudza zainteresowanie u czytelnika. Jednocześnie możemy poznać również Leo jako człowieka i okazuje się, że to bardzo fajny gość. Polecam gorąco, książkę bardzo przyjemnie się czyta.

Kuba | 2017-06-08

Jak dla mnie troche za duzo ploteczek i romansów, za mało ciekawostek ze świata kina, ale ogólnie czyta sie całkiem przyjemnie.

domiczytapl | 2016-10-13
Przeczytana: 12 października 2016

Mistrzem pisania biografii autor nie jest, bo to na czym się de facto skoncentrował, to pikantne szczegóły z życia prywatnego Leo. Dużo jest również opisów realizacji filmów, ale zwłaszcza dla fanów Titanica to gratka. Ogólnie - może być.

DiCaprio Leonardo | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

Jedna z wielu książek o mnie.

Jadzia | 2016-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Jestem rozczarowana. Liczyłam na więcej Leo w Leo. Zamiast tego dostałam przegląd kinematografii w kontekście finansowo-plotkarskim.
Poczekam na autobiografię :)

Dominika | 2016-03-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 09 marca 2016

Uwielbiam biografie,dzięki temu poznajemy sekrety,sekreciki dotąd nieznane.Poznajemy wczesne dzieciństwo i rodziców Leonarda.Autor pokazuje etapy kariery i plany filmowe.Nie wiem czemu ale mam słabość do Dicaprio mimo jego brawurowego życia.W każdym razie książkę polecam każdemu kto choć trochę chce wejść w życie Leonarda.

Priscilla | 2015-09-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie
Przeczytana: 05 września 2015

Mniej plotek o romansach, więcej ciekawostek z filmów i byłoby super. Jednakowoż czytało się przyjemnie, zwłaszcza kilka pierwszych rozdziałów.

książek: 1955
Ula | 2014-05-02
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Obejrzałam większość filmów z udziałem Leonardo i odkąd pamiętam fakt, iż grał w danym filmie był dla mnie wyznacznikiem, że warto go obejrzeć. DiCaprio potrafi wybierać odpowiednie dla siebie role, w których daje z siebie wszystko i pokazuje na każdym kroku jakim świetnym jest aktorem. Talentem obdarzony jest od dziecka i już od wczesnych ról potrafił udowodnić na ile go stać. Biografia napisana jest dobrze i na pewno warto ją przeczytać, aby poznać lepiej historię jednego z najlepszych aktorów współczesnego kina. Wybitna postać. Kto się jeszcze o tym nie przekonał, niech sięgnie po książkę i przede wszystkim niech obejrzy filmografię DiCaprio. Po stokroć warto.

vinsanity1990 | 2014-02-26

Ostatnio usłyszałem opinię, mówiącą, że "Leo jest za dużo w filmach"...Mam do niego tak duży sentyment, że nie zdziwicie się, że byłem zdziwiony i zrobiłem oczy " jak pięć złotych". Nie chodzi mi może o rolę w Titanicu, ale to co obserwujemy w ostatnich latach, to pokaz sztuki aktorskiej, którego jak dobrych uciech cielesnych, nigdy dość! Ale wróćmy do książki. Nie jestem fanem takich pseudo biografii, jednak Douglas Writght prowadzi nas przez kolejne sceny z życia Leo, jakby to ująć, w slangu ulicy "na luzie". Czuć to na każdym kroku. Brak tutaj przydługich opisów, miliona nazwisk, czy przydługich cytatów. Zapoznając się z książką stwierdzam, że wydaje się ona być jak sam DiCaprio, profesjonalna, na luzie, z poczuciem humoru. Polecam każdemu, bo to po części taką typowa historia "self-made mana", jaką każdy polubi, od zera do bohatera... ale bez wtajemniczania Was, odsyłam do lektury, a jak spotkacie kiedyś Leo, postawcie mu szklankę dobrej whisky!