Rękopis znaleziony w szafie

Wydawnictwo: Astraia
978-83-60569-28-3
legendy
Aleksander

"Rękopis znaleziony w szafie" to zbiór uroczych zapisków dotyczących dziejów Lanckorony, małego miasteczka usytuowanego u stóp Lanckorońskiej Góry blisko Kalwarii Zebrzydowskiej pod Krakowem. Książkę bogato zilustrował Kazimierz Wiśniak, niegdyś mieszkaniec Lanckorony, plastyk i scenograf związany z Piwnicą pod Baranami. Ilustracje i tekst oddają klimat Lanckorony, jej genis loci i sprawiają, że są one doskonałym zaproszeniem do odwiedzenia miłego miasteczka.

źródło opisu: Wydawnictwo Astraia. 2010

źródło okładki: http://www.astraia.pl/