Moi skrzydlaci pacjenci

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
ptaki, Azyl dla Ptaków, zoo, Kruszewicz,
flora i fauna
brisk82

„Moi skrzydlaci pacjenci” to wyjątkowa książka o wyjątkowych ptakach. Andrzej Kruszewicz opisuje w niej perypetie rozmaitych swoich pacjentów, podopiecznych Azylu dla Ptaków w warszawskim zoo.

źródło opisu: www.multicobooks.pl

źródło okładki: www.multicobooks.pl/

Beata-Chiara | 2015-11-07
Na półkach: Ornitologia 🐦
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Doktora Andrzeja Kruszewicza bardzo cenię i podziwiam za cały Jego dorobek związany z ptakami (oraz innymi zwierzętami- wszak to przecież Dyrektor warszawskiego zoo), a książki związane z ptakami pióra tego Autora są nadzwyczaj pomocne- zarówno dla miłośników i hodowców ptaków, jak i dla ornitologów-hobbystów czy po prostu ludzi chcących poczytać o ptakach. Gdy tylko zobaczyłam tę pozycję w katalogu wysyłkowym, zapragnęłam ją mieć- pomimo nie najniższej ceny. Książkę dostałam w końcu w prezencie na Boże Narodzenie- i od razu zabrałam się do czytania. Pięknie wydana, w formacie A4 i twardej oprawie, z fotografiami, zapowiadała się na długą lekturę. Wciągnęła mnie tak, że przed Nowym Rokiem skończyłam czytać, a przecież nie jest to okres, kiedy można siedzieć godzinami przy książce...
Książka "Moi skrzydlaci pacjenci" jest podzielona na kilka rozdziałów, z których każdy opowiada inną historię, innego ptaka, począwszy od kawki, po pelikana. Opisy perypetii związanych z ratowaniem...

Chain | 2017-09-05
Przeczytana: 04 września 2017

Kapitalna:)!

Doktor Kruszewicz z wdziękiem i humorem opowiada o ptasich pacjentach, którzy przewinęli się przez Warszawski Azyl oraz o przygodach z tym związanych. Książka jest przy okazji formą albumu, bo oprócz tekstu, mamy tu sporo zdjęć, co pozwala lepiej wyobrazić sobie wszystko, o czym czytamy.

Azyl dla dzikich ptaków to swojego rodzaju dziecko Andrzeja Kruszewicza, które zostało przez niego powołane do życia przy Warszawskim Zoo aby nieść pomoc ptakom dzikim, czyli takim, które czasem znajdujemy np. w parku z połamanym skrzydłem itp. Praca w takim miejscu wymaga pełnego poświęcenia, często przez 24 godziny na dobę. I o takim właśnie poświęceniu opowiada cała ta książka, którą zapewniam- czyta się migiem!

Opowieści są pełne ciepła, nie brakuje tu przezabawnych anegdot. Mnie najbardziej zapadł w pamięć rozdział dotyczący tajemniczych BIAŁYCH sów, zamieszkujących teren szpitala psychiatrycznego. Z kolei rozdział o ratowaniu pingwinów przylądkowych po gigantycznej...

geokuba | 2014-03-15
Na półkach: 2014
Przeczytana: 15 marca 2014

Ale to się czyta! Kruszewicz ma dar do opowiadania. Dotąd słyszałem go u Wojciecha Manna w porannych piątkowych audycjach "Zapraszamy do Trójki". A teraz miałem okazję poczytać. Przedstawił mi świat o którym nie miałem pojęcia. Otóż przy warszawskim zoo od 1998 roku działa Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Ptaków zwany "Azylem dla Ptaków". Powyższa książka jest swego rodzaju wspomnieniem i zdaniem relacji szefa tego ośrodka, czyli autora, z jego działania, a przede wszystkim mówi o pacjentach, którzy mieli okazję się tam leczyć. Są opisane najciekawsze historie ptaków; w jakich okolicznościach tam trafiły, co się z nimi działo, jak walczyły o życie; historie, czasami nie mieszczące się w głowie. Wszystko przyprawione anegdotami, ciekawostkami i przepotężną pasją autora do tego co robi.

Octopus | 2015-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

interesujące opowiadania o różnych ptakach, widać że autor ma zacięcie gawędziarskie i kocha to co robi :-)
warto przeczytać

misza | 2013-07-15
Przeczytana: 25 maja 2013

Andrzej Kruszewicz to taki polski James Herriot,
tyle że specjalizujący się w ornitologii. Znany z wielu ciekawych
publikacji oraz audycji radiowych (w Trójce)
Jest to człowiek niemal całkowicie oddany swej pasji, dlatego jego
książki są wyjątkowo interesujące.
Książka " Moi skrzydlaci pacjenci" zawiera wiele zabawnych anegdot
i ciekawostek. Autor w skrócie nakreśla nam też podstawowe informacje o
omawianym gatunku. Dla miłośników zwierząt ta lektura będzie
czystą przyjemnością.

tosieńka | 2016-01-09

Może zadziwić tak ogromna wiedza o ptakach. Autor opisuje dzieje swych podopiecznych z niezwykłym humorem. Książka dla wszystkich - nie tylko dla przyrodników. :)

szopuś | 2013-07-21
Przeczytana: 2013 rok

Wspaniała książka, napisana z humorem i bardzo pouczająca.

łowiec | 2017-07-05
Shouka | 2016-12-10