Glina i światło

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
sztuka
Adrian Tync

Składające się na tę książkę eseje i szkice mówią o malarstwie, jego materii, myśli zawartej w jego formie i ikonografii; o malarzach - od wieku XV po XX, którzy omawiane tu obrazy powoływali do życia. Dopełniając się wzajem, przynoszą pogłos niemilknącej rozmowy, jaką ponad wiekami i przestrzenią prowadzą między sobą artyści. Rozmowy, z której wysnuwa się ciągłość europejskiej...

zawartej w jego formie i ikonografii; o malarzach - od wieku XV po XX, którzy omawiane tu obrazy powoływali do życia. Dopełniając się wzajem, przynoszą pogłos niemilknącej rozmowy, jaką ponad wiekami i przestrzenią prowadzą między sobą artyści. Rozmowy, z której wysnuwa się ciągłość europejskiej kultury.

Autorka, poetka i historyk sztuki, poprzez rozważanie malarstwa dotyka też spraw ludzkiej egzystencji, takich jak wiara, starość i talent.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie