Regiony w procesie integracji europejskiej

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
poradniki

Książka dotyczy problematyki obecności regionów w procesie integracji europejskiej. Ukazuje regiony w akcji, przez pryzmat ich działań na szczeblu narodowym i wspólnotowym. Jest to podejście badawcze odbiegające od spotykanych na rynku wydawniczym analiz o charakterze formalnoprawnym. Autor podjął próbę odpowiedzi na ważne pytania: * Czy renesans idei regionalnych zagraża procesowi integracji europejskiej? * Czy wspólna Europa będzie budowana na bazie państw, czy regionów? * Czy dążenie do rozwoju regionów jest reakcją na globalizację? * Czy państwa narodowe zostaną zastąpione w przyszłości przez regiony? Poznanie odpowiedzi na te pytania z pewnością pozwoli na lepsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości politycznej i perspektywiczne spojrzenie na przyszłość Unii Europejskiej.