Nowa Lewica. Rodowód, ruchy, ideologia, recepcja

Wydawnictwo: Avalon
978-83-60448-05-2

"Trzydzieści lat temu, w 1979 roku, opublikowałem monografię Utopia "Nowej Lewicy" amerykańskiej. Powracając obecnie do tej problematyki, pragnąłbym ją jednak ukazać znacznie szerzej, wykraczając poza to, co tylko amerykańskie. Pragnę zwięźle opisać i ocenić fenomen "Nowej Lewicy" w skali światowej. Zmierzam do tego w sześciu nowych rozdziałach, które dodałem do dziewięciu rozdziałów wspomnianej już monografii. (...) Za celowe uznałem wzbogacenie książki o rozdział "Nowa Lewica" w różnych krajach. Chyba nie tylko do Czytelników polskich może być kierowany rozdział Nowa Lewica" w Polsce."
Z Wprowadzenia Autora

źródło opisu: Wydawnictwo Avalon, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoavalon.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!