Abecadło do pudełka wpadło

9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7134-561-6

Abecadło do pudełka wpadło jest pomocą dydaktyczną do nauki liter oraz czytania metodą sylabową i pisania. Przeznaczone jest dla starszych przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas, a także dla tych wszystkich, którym nauka literek sprawia trudności. Publikacja składa się z dwóch teczek. W tej części znajdują się materiały dotyczące liter podstawowych. Na awersie każdej karty znajdują...

Na awersie każdej karty znajdują się cztery litery: mała i wielka pisana oraz mała i wielka drukowana. Są one umieszczone na tle niebieskim (gdy jest to spółgłoska) lub czerwonym (gdy znajduje się na nim samogłoska). Po włożeniu pociętych wcześniej kartoników do pudełka i zamknięciu go dziecko odwraca pudełko. Jeśli dobrze ułożyło kartoniki, na rewersie znajdzie wyraz przeważnie rozpoczynający się daną literą, zapisany literami pisanymi w liniaturze oraz niżej literami drukowanymi. Oba zapisy są dwukolorowe: czarno-zielone, zgodne z podziałem na sylaby – dzięki temu dziecku łatwiej będzie przeczytać słowo. Na górze rewersu znajduje się również zdjęcie ilustrujące wyraz, a także jego podział na głoski, przedstawiony za pomocą niebieskich i czerwonych prostokącików, oznaczających spółgłoski i samogłoski.

Moje dziecko chodzi w tej chwili w przedszkolu do grupy sześciolatków. I jak to zwykle bywa w tak zwanej "zerówce" dzieciaczki rozpoczynają naukę czytania. Poznają po kolei wszystkie literki, uczą się czytania sylabami itp. Alicja zna już większość literek, kłopot sprawiają jej jedynie literki pisane. Bo zazwyczaj korzystamy z drukowanych. Marzyła mi się zatem jakaś ciekawa pomoc, która ułatwiłaby naszej córeczce tę naukę. Coś co sprawiłoby, że podczas wesołej zabawy poznawałaby wygląd literek pod każdą postacią i utrwalała sobie te wiadomości.

I tak w moje ręce trafiła teczka "Abecadło do pudełka wpadło". W części, którą mam okazję Wam tu pokazać są literki podstawowe, czyli to co w tej chwili jest potrzebne Alicji. Wewnątrz znajdziemy 23 karty A5, krótką instrukcję oraz plastikowe pudełko. Na jednej stronie karty znajdują się cztery litery: mała i wielka pisana, oraz mała i wielka drukowana. Ale zanim rozpoczniemy zabawę należy wszystkie karty przeciąć na 4 części według...