C# i .NET

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Core". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Core C# and .NET
Jacek

Doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich programistów C# Szczegółowe omówienie C# i .NET w wersji 2.0 Techniki tworzenia i zabezpieczania aplikacji oraz zarządzania kodem źródłowym i wersjami Dziesiątki przykładów i kodów źródłowych Platforma .NET i język C# spowodowały prawdziwą rewolucję na rynku narzędzi programistycznych. Wersja 2.0 przyniosła kilka interesujących rozwiązań, w tym nowe typy...

Doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich programistów C#

Szczegółowe omówienie C# i .NET w wersji 2.0
Dziesiątki przykładów i kodów źródłowych
Platforma .NET i język C# spowodowały prawdziwą rewolucję na rynku narzędzi programistycznych. Wersja 2.0 przyniosła kilka interesujących rozwiązań, w tym nowe typy danych, komponenty i klasy. Dodatkowe funkcje języka C# pozwalają na przyspieszenie i usprawnienie procesu tworzenia aplikacji oraz jej wdrażania i rozwijania. Dzięki platformie .NET przygotowanie wydajnej, bezpiecznej i łatwej do rozbudowy aplikacji stało się znacznie prostsze i szybsze.

Książka "C# i .NET" przedstawia możliwości platformy .NET i napisanego specjalnie dla niej języka C#. Opisuje elementy platformy, składnię i możliwości języka C# oraz zagadnienia związane z tworzeniem programów za pomocą tych narzędzi. Omawia zasady pisania aplikacji Window Forms i efektywne techniki stosowania klas graficznych z biblioteki GDI+. Charakteryzuje także technologię ADO.NET, metody korzystania z plików XML, przetwarzanie wielowątkowe oraz techniki tworzenia wydajnych aplikacji internetowych w technologii ASP.NET. Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu programów i danych oraz skalowaniu i lokalizacji oprogramowania.

Elementy platformy .NET
Podstawy języka C#
Praca z klasami i obiektami w C#
Przetwarzanie tekstu oraz operacje wejścia i wyjścia
Tworzenie aplikacji Window Forms
Korzystanie z biblioteki GDI+
Połączenia z bazami danych za pomocą ADO.NET
Aplikacje wielowątkowe oraz rozproszone
Tworzenie aplikacji internetowych

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/c-i-net-stephen-c-perry,cshnet.htm

źródło okładki: http://helion.pl/okladki/326x466/cshnet.jpg

mickey | 2015-04-16

Niezła dla początkujących. Choć dla mnie świat .NET to nie wszystko to jednak warto zapoznać się z tematyką. Ta książka napewno ułatwi to zadanie.

Jacek | 2013-01-02

Świetna książka wprowadzająca w świat .NET i C#. Tematyka poruszana w niej adresowana jest do początkujących, jednak wcześniejsze doświadczenie z programowaniem ułatwia dokładne jej zrozumienie.