Drogi do sukcesu Profesjonalizm kontra popul. kult. org

Wydawnictwo: Difin
poradniki

Tematem książki są problemy człowieka we współczesnej organizacji. Autor ukazuje sytuację podmiotowości i wolności osób tworzących organizację w kontekście ich społecznych i historycznych uwikłań. Przedstawia członków organizacji w świecie wzajemnych zobowiązań, oddziałujących na nich norm i wzorów społecznych. W tym nurcie mieszczą się też rozważania na temat relacji osoba uwarunkowania kulturowe, analiza modeli dążeń (wartość, sukces, aspiracje) oraz istoty aktywności ukierunkowanej na sukces. Szczególnym zagadnieniem jest wybór kariery we współczesnych organizacjach. Na rzetelnych i dobrze zarysowanych podstawach naukowych została zaprezentowana autorska wizja problemów i uwarunkowań wyborów oraz osobistych planów ludzi. Książka zmusza w tym aspekcie do refleksji, do myślenia i analizowania. Odrębna część rozważań została poświęcona sposobowi rozumowania i pojmowania racjonalności jako podstawie ludzkiego działania.