Największe tragedie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polskie Himalaje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
978-83-7552-382-9

Tom jest hołdem złożonym przez autora kolegom, którzy w Himalajach zostali na zawsze. Niezwykła opowieść o miłości do gór, silniejszej niż strach, o odwadze, poświęceniu, a czasem i tragicznej bezmyślności robi wielkie wrażenie. Wrażenie, które potęguje dołączony na płycie DVD przepełniony klimatem zadumy film. Znalazły się w nim także niepublikowane jeszcze sceny z pogrzebu Andrzeja Czoka i obrazy z bazy pod K2 założonej w tragicznym 1986 roku. Te ostatnie zdjęcia wybitnych polskich himalaistów Dobrosławy "Mrówki" Miodowicz Wolf oraz Wojciecha Wróża.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Własne

| 2013-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Trudno napisać cokolwiek o książce, która opisuje śmierć.
Przeczytałem główniej dlatego, że ją mam (jak i całą serię), gdyż wszystkie opisywane sytuacje znam już z innych książek innych autorów.

Zenszen | 2017-06-01
Natasza | 2017-05-15