Apokalipsa naszych czasów

Wydawnictwo: ŁUK
Апокалипсис нашего времени
religia
glonno

Rozanow - to bodajże najbardziej zagadkowa, kontrowersyjna i utalentowana postać w kulturze rosyjskiej przełomu XIX-XX wieku. Pisarz, który nie stworzył ani jednego artystycznego (w tradycyjnym znaczeniu) utworu; myśliciel, wiecznie obalający własne, oryginalne systemy filozoficzne; krytyk literacki o umyśle głęboko analitycznym, idący zawsze przeciwko gustom większości, i dlatego przez tę większość przyjmowany w najlepszym wypadku z irytacją lub niezrozumieniem; teolog balansujący na skraju herezji (...). Kiedy nadeszła rewolucja i runęły "wiszące ogrody Semiramidy", Rozanow tworzy "Apokalipsę naszych czasów" - własną analizę wydarzeń dziejących się w Rosji. (Aleksiej Naliepin)

źródło opisu: Wydawnictwo Łuk 1998

źródło okładki: Wydawnictwo Łuk 1998

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!